آیا معاملات الگوریتمی واقعا کار می کند؟

شاید این سوال خیلی مواقع، ذهن شما را درگیر کرده است که آیا معاملات الگوریتمی یا الگوتریدینگ، واقعا کار می کند و جواب می دهد؟ آیا می تواند جای معاملات دستی و سنتی را بگیرد؟

نگران نباشید در این مقاله قصد داریم شما را از این ابهام در بیاوریم. اگر با مفهوم کلی الگوتردینگ آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله ی ” تفاوت الگوتریدینگ و اتوتریدینگ ” را، قبل از خواندن ادامه مقاله حتما مطالعه کنید.

اگر بخواهیم در مورد الگوتریدینگ، دقیق تر صحبت کنیم، می توانیم بگوییم که معاملات الگوریتمی، صرفا یک علم نیست، بلکه ترکیبی از علوم مختلف، از جمله، ریاضیات، آمار، احتمال، علم داده، برنامه نویسی، هوش مصنوعی و دانش معامله گری است.

پس قبل از اینکه قصد داشته باشید در این شاخه به طور حرفه ای فعالیت کنید، این اطمینان را به شما می دهم که به این راحتی ها نیست و نیازمند به کارگیری و کسب علوم مختلف هست و حتی کار گروهی را می طلبد.

اگر تا به حال، حتی به مدت کمی، در بازار های مالی فعالیت کرده باشید، با ابزار های معامله گری هرچند کم آشنا هستید. در روش های سنتی، ما صرفا از لحاظ بصری و تجربی ابزار های مختلف را با هم ترکیب می کردیم، تا بر اساس آن ها معامله کنیم. ولی شاید هیچ وقت با خودمان فکر نکرده ایم که آیا می شود به طور دقیق و کاملا علمی به دور از مشاهدات تجربی این کار را انجام دهیم و درستی و یا نادرستی کاری که داریم انجام می دهیم، دقیقا برایمان روشن و واضح باشد؟

بیشتر بخوانید:   آنالیز نتایج بک تست - قسمت اول

معاملات الگوریتمی یا الگوتریدینگ، دقیقا پاسخ این سوال است و ما به کمک این شاخه از علم مدرن، می‌توانیم دقیقا خوب و بد را از هم تشخیص دهیم، بدون این که نیاز داشته باشیم، سال ها در بازار های مالی به روش های سنتی معامله کنیم و تجربه کسب کنیم. البته این نکته حائز اهمیت است که این دانش هم، مانند هر علم دیگری، نیاز به تجربه دارد.

این علم این امکان را برای ما فراهم می کند که به طور دقیق و با سرعت بسیار بالا، به کاوش در گذشته بپردازیم و به صورت دقیق و کاملا علمی، سیستم های معاملاتی مختلف را، بررسی کنیم، بدون این که نیاز داشته باشیم، اتفاقات گذشته را یادداشت کنیم یا آن ها به خاطر بسپاریم.

تاکنون با خودتان فکر کرده اید که، با استفاده  از تمام توابع ریاضی که به عنوان ابزار های معامله گری و تحلیل گری استفاده می شود، (حتی بسیاری از ابزار هایی که با آن ها آشنا نیستید و یا از آن ها سر در نمی‌آورید) به همراه تمام تنظیمات موجود برای آن ها، استراتژی های معاملاتی مختلف یا اکسپرت های قدرتمندی بسازید که، نمونه ی آن ها در دنیا موجود نیست و حتی کسی از وجود آن ها خبر ندارد و یا قادر نیست که حتی به سمت آن ها میل کند؟

در نهایت می توانید، این استراتژی های سودده را، به یک ربات معامله گر خودکار تبدیل کنید تا برای شما پول در بیاورد!!!

الگوتریدینگ به این سوال هم، مانند بسیاری از سوالات دیگر، که در این مقاله نمی گنجد، به طور کامل و روشن جواب می دهد.

بیشتر بخوانید:   انواع خروج از بازار

حال من این سوال را قصد دارم از شما بپرسم :

 ” آیا واقعا الگوتریدینگ کار می کند؟ “

پیشنهاد می شود برای آشنایی با کاربرد های بیشتر معاملات الگوریتمی، حتما مقاله ی ” آیا معاملات الگوریتمی می تواند بازار را بیت کند؟ ” مطالعه کنید.

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *