ربات معامله گر چیست و کارکرد آن به چه صورت است؟ + مزایای ربات معامله گر

اگر قصد خرید ربات معامله گر را دارید، پیشنهاد می شود به صفحه ی خرید ربات فارکس، مراجعه شود.

در غیر این صورت، اگر قصد آشنایی با ربات های معامله گر را دارید، تبریک می گوییم، در بهترین مکانی که باید باشید، قرار گرفته اید!

در اصل، دو راه وجود دارد که معامله‌گران می‌توانند در بازار های مالی به معامله کنند:

 1. می‌توانند تصمیم بگیرند که بازار را تجزیه و تحلیل کنند و خودشان معامله کنند.
 2. می‌توانند با ربات‌های معامله گر که به طور فزاینده‌ای محبوب هستند، تمام کارهای سخت را برای شما انجام دهند و معاملات را به صورت خودکار انجام دهند.

سوالی که احتمالا ذهن شما را درگیر کرده است، این است که آیا واقعا یک ربات معامله گر اتوماتیک یا اکسپرت معامله گر، می تواند به خوبی معامله گران با تجربه و حرفه ای باشد و با اطمینان بالایی برای ما سود آور باشد؟

پاسخ : قطعا بله!!!

حتی خیلی بهتر از معامله گران با تجربه و حرفه ای!!!

اما سوالی که مهم تر است و باید پاسخ داده شود این است که چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟

نگران نباشید. در این مقاله تمام چیزی که نیاز دارید را پیدا می کنید. پیشنهاد می شود حتما تا انتهای این مقاله، همراه ما باشید، چون قرار است نکاتی گفته شود که در جای دیگری نمی توانید آن ها را پیدا کنید!

 

مقدمه ی ربات معامله گر

این روزها، احتمالا در مورد ربات های معامله گر شنیده اید، که چگونه روز به روز دارند با گسترش تکنولوژی بیشتر می شوند. همچنین امروزه سرمایه گذاری به کمک انواع ربات معامله گر، علاقه مندان زیادی را در سراسر دنیا پیدا کرده است. به طوری معامله گران از چالش های روش های سنتی خسته شده اند و ترجیح می دهند که به کمک یک ربات معامله گر، در بازار های مالی سرمایه گذاری کنند و پول در بیاورند.

معامله گری به کمک ربات تریدر، مزیت هایی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند که با روش های سنتی، نمی توان به آن ها دست پیدا کرد!

روز به روز، با گسترش علم و پیشرفت تکنولوژی ، افراد، بانک ها، موسسات مالی و شرکت های سرمایه گذاری، بیشتر از قبل به سمت سرمایه گذاری به کمک اکسپرت ها یا ربات های معامله گر، گرایش پیدا کرده اند. در حال حاضر،بیشتر از 80 درصد معاملات در سطح دنیا توسط ربات های معامله گر، به جای انسان ها و روش های سنتی  انجام می شود.

شاید برای شما این سوال پیش آمده است که، ربات معامله گر چیست و چه کاری انجام می دهد؟

نگران نباشید به زودی متوجه می شوید!!

در این مقاله قصد داریم کامل ترین مقاله را در مورد  ربات تریدر، در اختیار شما قرار دهیم که به طور کامل با آن ها آشنا شوید. ابتدا با مفهوم ربات معامله گر شروع می کنیم و به نکات بسیار شگفت انگیزی را مورد سرمایه گذاری با ربات تریدر اشاره می کنیم. در نهایت، صحبت هایی  را در مورد ربات های معامله گر خودکار می کنیم که می تواند سرمایه شما را متحول کند.

بیشتر بخوانید:   رد ادعاهای بی اساس در بازار های مالی

 

ربات معامله گر چیست؟

ربات معامله گر، یک برنامه کامپیوتری ساده (یا پیچیده) است، که بازارهای مالی را از طریق الگوریتم های ریاضی مختلف، تجزیه و تحلیل می کند.  به کمک یک پلتفرم معاملاتی توسط اینترنت، به بازار متصل می شود و معاملات را به صورت خودکار باز می کند، مدیریت می کند و می بندد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را مانند یک اپلیکیشن، در پلتفرم معاملاتی خود نصب و راه اندازی کنید و کار تمام است.

اگر با نحوه ی استفاده از اکسپرت و نحوه ی نصب اکسپرت در متاتریدر، آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود، مقالاتی که در این رابطه نوشته شده است را مطالعه کنید!

برای مثال، یک ربات معامله گر فارکس، به طور مداوم و با دقت بالا، بازار را دنبال می کند و هر تیک جدید قیمت را در محاسبات خود لحاظ می کند تا فرصت معاملاتی مناسب را پیدا کند. هنگامی که نتایج محاسباتی اکسپرت نشان دهد که، زمان خوبی برای خرید یا فروش یک جفت ارز است، اکسپرت فارکس، سیگنالی را به پلتفرم معاملاتی شما ارسال می کند تا معامله را باز کند و آن را باز نگه می دارد تا زمانی که لازم باشد و سپس در بهترین نقطه، از معامله خارج می شود. زمانی است که ربات معامله گر معامله را می بندد، در حالت ایده آل شما می توانید با خیال راحت، از سود بدست آمده لذت ببرید!

تقریباً هزاران ربات معامله گر وجود دارد که می توان آنها را به صورت آنلاین پیدا کرد. بیشتر ربات های معامله گر خودکار رایگان هستند، در حالی که برخی ربات های معامله گر اتوماتیک سودده زیادی نیز، وجود دارند که باید خریداری شوند.

 

ربات های معامله گر چگونه کار می کنند؟

همانطور که معامله گران سنتی از ابزار های تحلیل تکنیکال و توابع ریاضی برای پیشبینی آینده استفاده کنند، ربات های معامله گر هم برنامه های کامپیوتری هستند که از همین ابزارها استفاده می کنند. با این تفاوت که یک اکسپرت سودده، دقیقا می داند، که کدام ابزار ها بهترین هستند و چگونه به بهترین نحو ممکن آن ها را با هم ترکیب کند. در نهایت، در ایده آل ترین نقاط ورود و در بهترین نقاط که شامل کمترین ضرر ها و بیشترین سودها است از معامله خروج کند.

یک معامله گر سنتی برای اینکه بتواند در بازار موفق شود، نیاز به استراتژی معاملاتی سودآور دارد. این معامله گر برای اینکه بتواند عملکرد استراتژی معاملاتی خود را، که بدون دانش خاصی از ترکیب ابزار های مختلف بدست آورده است و یا حتی از فرد دیگری گرفته است بررسی کند، نیاز دارد به طور سنتی، کمی به عقب تر برگردد و سیستم معاملاتی خود را در گذشته ی نزدیک، با در نظر گرفتن خطا های انسانی، ناشی از خستگی و دقیق نبودن چشم انسان، بررسی کند که آیا استراتژی من سودآور است یا خیر؟

بیشتر بخوانید:   تفاوت الگوتریدینگ و اتوتریدینگ

ولی ابهاماتی که همیشه همراه فرد است و سوالاتی که وجود دارد این است که آیا واقعا :

 • آن گذشته نزدیک، می تواند آینده دور و دراز را پیش بینی کند؟
 • اگر به صورت تصادفی و شانسی، آن گذشته ی نزدیک کاملا ناحیه سودده و بقیه ی ناحیه ها کاملا ضررده باشد چی ؟
 • اگر در این بررسی خود، دچار خطاهای انسانی شده باشم چی؟
 • چه معیاری وجود دارد که به من بگوید کار خود را به بهترین شکل انجام دادم؟
 • آیا اصلا امکانش هست که به عنوان انسان گذشته های بسیار دور را رصد کنم تا نسبت به استراتژی معاملاتی خود مطمئن بشوم؟
 • چرا با این که من در گذشته آن استراتژی معاملاتی را بررسی کرده ام ، در آینده نمی توانم بازار را پیش بینی کنم؟

که معمولا چون اکثریت افراد، دید کافی و جامع از استراتژی معاملاتی خود ندارند و پس از ضرر کردن، دائما استراتژی خود را تغییر می دهند تا بالاخره به سود برسند. و نکته ی غم انگیر ماجرا، انجا است که هیچ وقت هم به سودآوری مناسب نمی رسند!!!

 

رد منطق تمام کتاب های روانشناسی به کمک ربات تریدر

بدون شک اگر کتاب های روانشناسی مختلف در رابطه با بازارهای مالی مطالعه کرده باشید، دائما به شما می گویند که فقط در چهارچوب استراتژی خود عمل کنید، از آن منحرف نشوید و درگیر احساسات و هیجانات به دلیل نوسانات شدید قیمتی نشوی! حتی اگر با افرادی که تجربه ی بیشتری در معامله گری یا سرمایه گذاری دارند صحبت کرده باشید، همین نکات را به شما گوشزد می کنند.

ولی سوالات بسیار مهمی که اینجا مطرح می شود و می تواند تمام مطالب کتاب های رواشناسی را زیر سوال ببرد این است که:

 • آیا دلیل این که ما موفق نمی شویم این است که آدم های احساساتی هستیم؟
 • آیا باید عمر ارزشمند خود را در این راه بگذاریم و همیشه پای استراتژی خود بشینیم که شاید یک روزی کمی سود کنیم؟
 • اگر هیچ وقت قرار نبود سود کنیم چه؟
 • آیا ما به خاطر این که استعداد ذاتی نداریم، نمی توانیم یک استراتژی سودده را پیدا کنیم؟

نکات گفته شده حاصل سال ها کار کردن و سرمایه گذاری شرکت آرادفین، در زمینه ی معاملات الگوریتمی و ربات های معامله گر است! برای اولین بار در دنیا است که کسی، منطق کتاب های روانشناسی در دنیا را زیر سوال می برد. سوال هایی که مطرح شد، قطعا شما را به این نتیجه رسانده است که، فاکتور های زیادی می تواند در موفقیت افراد در بازار های مالی تاثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید:   معاملات الگوریتمی در مقابل معاملات دستی | کدام یک بهتر است؟

شاید به همین دلیل است که بالای 85 درصد معامله گران، با ضرر های جبران ناپذیر، بازار های مالی را ترک می کنند!!!

 

آیا واقعا ربات های معامله گر کار می کنند؟ و می توانند به ما کمک کنند؟

بحث خود را با پاسخ دادن به سوالات قبلی ادامه می دهیم.

شاید جواب سوالات بالا، آن چیزی نباشد که در تمام کتاب های روانشناسی خوانده اید و یا از افراد دیگر شنیده اید! بلکه به این دلیل است که، ما دانش کافی و مدرک معتبری از اینکه واقعا استراتژی معاملاتی ما کار می کند یا نه، نداریم؟!!!

فقط کافی است با خودتان فکر کنید که، اگر مطمئن بودیم که استراتژی ما کار می کند و مانند یک نقشه کامل و بدون نقص است، آیا اصلا درگیر احساسات می شدیم که بخواهیم کلی کتاب روانشناسی بخوانیم و یا به افرادی که نمی شناسیم چشم بسته اعتماد کنیم؟ و یا نیازی داشتیم که دائما استراتژی خود را تغییر دهیم تا شاید در نهایت به سوددهی برسیم؟

ربات های معامله گر و الگوتریدینگ، دقیقا آن نقشه ی کامل و بدون نقص را به ما می دهند. آن ها قادر هستند هر سیستم معاملاتی را در گذشته های بسیار دور در لحظه به لحظه بازار، بدون این که خسته شوند، بررسی کنند. همچنین، ربات های معامله گر خودکار می توانند، شرایط بازار را تغییر دهند و در آخر چک کنند که آیا این استراتژی معاملاتی جواب می دهد؟ حتی توانایی این را دارند که جزییات، مانع ها و مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده با آن ها مواجه شویم را، در اختیار ما بگذارند.

اگر ما علم این را پیدا کنیم که بگوییم دقیقا چه استراتژی سودآور است، آیا نیازی داریم اصلا خودمان معامله کنیم؟

یا اینکه می توانیم آن نقشه راه را به دست پسر بچه 7 ساله بسپاریم تا برای ما پول در بیاورد؟

و یا به صورت حرفه ای تر دست ربات های خودکار خستگی ناپذیر بسپاریم که برای ما پول در بیاورند و در عین حال زندگی خود را صرف استراحت و خوشگذرانی بکنیم!!!

ربات های مزیت های دیگری هم در اختیار ما می گذارند که پیشنهاد می شود حتما مقاله ی ” مزیت های ربات های معامله گر نسبت به انسان ها ”  مطالعه کنید.

 

سخن آخر

شرکت آرادفین، ادعا دارد، شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی در ایران است و کار ها و سرمایه گذاری های زیادی را در این زمینه انجام داده است. اگر سوالی در این زمینه دارید، خوشحال می شویم که آن را در بخش نظرات مطرح کنید، تا متخصصان ما، در سریع ترین زمان ممکن به آن ها پاسخ دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *