اکسپرت چیست و چگونه کار می کند؟ + مزایا و معایب اکسپرت ادوایز

اگر قصد خرید اکسپرت را دارید به صفحه، خرید ربات معامله گر مراجعه کنید.

در غیر این صورت، اگر قصد آشنایی با مفهوم اکسپرت را دارید، تبریک می گوییم، در بهترین مکانی که باید باشید قرار گرفته اید!

در بزرگ ترین بازار دنیا، که بازار ارز یا بازار فارکس است، از بانک های مرکزی و بانک های جهانی گرفته تا معامله گرانی که شاید موجودی حساب آن ها به 50 دلار هم نمی رسد، معامله می کنند. در این بازار، روزانه چیزی در حدود صد ها میلیارد دلار معامله می شود. جالب است بدانید حدود 75 درصد از این حجم عظیم پول، توسط معاملات الگوریتمی و اکسپرت ها اداره می شود، که می توانند تفاوت های بزرگ را رقم بزنند و تاریخ سازی کنند.

احتمالا فکر شما هم درگیر شده است که آیا واقعا یک اکسپرت چیست؟

چه چیزی دارد که همه ی دنیا، انقدر دارند در مورد آن ها صحبت می کنند؟

یک اکسپرت چگونه کار می کند ؟

نگران نباشید در این مقاله قصد داریم در مورد یک اکسپرت فارکس یا اکسپرت به طور کامل صحبت کنیم . این اطمینان را به شما می دهیم کامل ترین مقاله ای است که می توانید پیدا کنید. هم چنین نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم که می تواند زندگی شما را دگرگون کند. حتی یک قدم هم جلوتر می رویم، ندانستن آن ها می تواند زندگی شما را بیهوده تلف کند و حتی سرمایه شما را به خطر بیندازد!

پس پیشنهاد می شود حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید که قرار است چیز های شگفت انگیزی را بیاموزید!!!

 

اکسپرت چیست ؟

یک اکسپرت یا یک اکسپرت ادوایزر (EXPERT ADVISOR)، به طور ساده، یک برنامه کامپیوتری است که می تواند به جای شما معامله کند. شاید معاملات خودکار زمانی یک رویا و تخیل بود ولی امروزه کاملا این رویا تبدیل به واقعیت شده است. رباتی که می تواند به جای شما، فرصت های معاملاتی را شناسایی کند و به جای شما پول در بیاورد!

تصور کنید یک ربات فارکس می تواند بدون اینکه به شما نیاز داشته باشد در بازار فارکس معامله کند!

همچنین، دقیقا بفهمد که کی وکجا ،بخرد و کی وکجا بفروشد و برای شما پول در بیاورد!

یک اکسپرت می تواند سریع ترین محاسبات را، در کسری از ثانیه انجام دهد. بدون این که مرتکب کوچکترین اشتباهی شود. همچنین این کار را می تواند بدون اینکه ذره ای احساس خستگی کند، با بالا ترین دقت ممکن، برای شما انجام دهد. یک اکسپرت می تواند 24 ساعت شبانه روز را معامله کند و برای شما پول در بیاورد، که قسمتی از این شبانه روز ، شما در حال استراحت و خواب هستید!

بیشتر بخوانید:   محدویت استفاده از اکسپرت ها اندیکاتور ها و اسکریپت ها روی چارت

یک اکسپرت به شما اجازه می دهد که با دوستانتان به تفریح بروید و او بدون کوچکترین منتی، به نحو احسن کار خود را انجام دهد و برای شما پول در بیاورد، بدون این که نیاز باشد از او تشکر کنید!!

شما با خرید بهترین اکسپرت فارکس، می توانید تمامی امکانات گفته شده را، به راحتی بدست آورید!

 

یک اکسپرت فارکس چگونه کار می کند؟

یک اکسپرت، از یک سری دستورالعمل ها، توابع ریاضی، یا به طور کلی از یک استراتژی معاملاتی تشکیل شده است که این دستورالعمل ها، به کد تبدیل شده اند و در نهایت تبدیل به برنامه های کامپیوتری شده اند، که بتوانند برای ما پول در بیاورند، بدون این که ما را به زحمت بیندازند.

یک اکسپرت سودده می تواند کار های زیر را با بالاترین دقت ممکن انجام دهد :

 1. قیمت را تحلیل کند.
 2. اخبار را دنبال کند.
 3. ریسک ما را کنترل کنند و به بهترین شکل ممکن سرمایه ما را مدیریت کند.

یک اکسپرت ادوایزر، برای کار کردن نیاز به یک بستر یا به طور دقیق تر یک پلتفرم دارد، همان طور که یک ساختمان در وهله ی اول نیاز به زمین دارد!

بهترین و شناخته شده ترین پلتفرم معاملاتی، برای اجرای یک ربات معامله گر، پلتفرم متاتریدر است که توسط شرکت Metaquotes  به بازار عرضه شده است و حدود 90 اکسپرت ها روی همین پلتفرم پیاده سازی و اجرا می شوند.

شاید اگر کمی با برنامه نویسی آشنا باشید برایتان سوال باشد که یک اکسپرت فارکس ، با چه زبان برنامه نویسی پیاده سازی می شود؟

حدود 95 درصد از اکسپرت های معامله گر ، توسط زبان برنامه نویسی mql4 , MQL5 ساخته می شوند و 5 درصد باقی مانده توسط زبان های پایتون، C++ و … ایجاد می شوند که نشان از شهرت این زبان برنامه نویسی در زمینه ی برنامه نویسی مالی است .

استراتژی های معاملاتی که در این اکسپرت ها پیاده سازی می شوند می تواند از دو راه بدست بیاید :

 1. معاملاتی الگوریتمی
 2. استراتژی های شخصی (اتوتریدینگ)

 

دسته بندی اکسپرت ها

اکسپرت ها در حالت کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

 1. اکسپرت های تمام اتوماتیک (FULLY AUTOMATIC)
 2. اکسپرت های نیمه اتوماتیک (SEMI – AUTOMATIC)

 

اکسپرت های تمام اتوماتیک

احتمالا قبل از اینکه در مورد آن حرف بزنیم حدس هایی را در مورد آن ها زده اید!!! همانطور که از نام این نوع اکسپرت ها می توانید متوجه شوید، این نوع اکسپرت ها کاملا هوشمند هستند و می توانند بدون این که شما کوچک ترین نگرانی داشته باشید، تمام کار های معامله گری را، اعم از تحلیل نمودار ها، شناسایی نقاط دقیق ورود و خروج و با رعایت دقیق مدیریت سرمایه برای شما انجام دهند، آن هم به صورت کاملا اتوماتیک.

بیشتر بخوانید:   معاملات الگوریتمی در مقابل معاملات دستی | کدام یک بهتر است؟

احتمالا شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که یعنی اگر ما یک اکسپرت تمام اتوماتیک بگیریم قرار است بدون زحمت پول در بیاوریم ؟

پاسخ آن قطعا خیر است !!!

ما قبل از آن که بخواهیم برای خرید اکسپرت فارکس اقدام کنیم باید یک راهنمای جامع انتخاب اکسپرت را داشته باشیم تا بتوانیم بهترین اکسپرت ها را شناسایی کنیم و از آن ها پول در بیاوریم. تحلیل اکسپرت های معاملاتی، خودش نیازمند یک تخصص است که به شما قول می دهم در این مورد، اکثریت افراد اطلاعی از آن ندارند!!!!

 

اکسپرت های نیمه اتوماتیک

این دسته از اکسپرت ها ، قادر به انجام تمام مسئولیت ها نیستند و نیاز به یک شخص معامله گر دارند، که بالای سر آنان باشند. در اصل این نوع اکسپرت ادوایزر ها را به عنوان ابزار کمکی برای تحلیل می شناسند. همان طور که یک اندیکاتور می تواند برای پیش بینی قیمت به معامله گران کمک کند. البته این نکته حائز اهمیت است که، درست است که این نوع اکسپرت ها نیاز به یک فرد دارند، ولی به افراد کمک می کنند که بیشتر وقت خود را برای بررسی قیمت و نمودار صرف نکنند.  معمولا فرصت های معاملاتی را توسط آلارم هایی به آن ها اطلاع می دهند، ولی در نهایت این انسان ها هستند که باید تصمیم نهایی را بگیرند. پس قطعا نسبت به معامله گران عادی مزیت بیشتری دارند.

نکته ی مهم  : اکسپرت های تمام اتوماتیک هم می توانند در مواقعی به کمک انسان ها، بهتر عمل کنند و بگذارند که معامله گران در ساز و کار آنان دخالت کنند. به عنوان مثال در مواقعی که بازار قرار است دچار ریسک های سیستماتیک و غیر سیستماتیک بزرگ شود، انسان اکسپرت های خود را از بازار خارج کنند!!!

 

چرا ما به یک اکسپرت فارکس نیاز داریم ؟

اکسپرت های فارکس، امروزه محبوبیت زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده اند و افراد زیادی هستند که دنبال اکسپرت های سودده و تمام اتوماتیک هستند.

بیشتر بخوانید:   دانلود رایگان کتاب تکنولوژی معاملات الگوریتمی + دانلود PDF

واقعا چرا نباید باشند؟ چه کسی بدش می آید یک ماشین چاپ پول در خانه ی خود داشته باشد که حتی زمان هایی در خواب است و یا در حال خوشگذرانی است، برای او پول در بیاورد؟

خب برگردیم به سوال اصلی خودمان : چرا ما به یک اکسپرت فارکس نیاز داریم؟

 1. شاید مهم ترین دلیلی که ما نیاز به یک اکسپرت داریم این است که، می توانیم آن را در گذشته تست کنیم و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم. برای مثال فرض کنید یک استراتژی نوسان گیری دارید که در تایم فریم 15 دقیقه کار می کند. اگر شما بخواهید آن را تست کنید، باید صبر و حوصله زیادی به خرج بدید. نهایت 2 سال اخیر را چک کنید. در صورتی که می توانید یک اکسپرت را در در 20 سال گذشته طی 10 دقیقه با بالا ترین دقت ممکن تست کنید و سودآور بودن آن را مورد بررسی قرار بدهید.
 2. اگر فردی هستید که شاغل است و 8 ساعت در روز مشغول کار هستید و نمی رسید وقت خود را روی بازار و تحلیل قیمت ها بگذارید، یک اکسپرت بهترین گزینه برای شماست که پول خود را سرمایه گذاری کنید. همچنین اگر معامله گری هستید که به دلایلی نمی توانید به اندازه کافی از بازار سود بگیرید، یک اکسپرت فارکس همان گزینه ای است که به آن نیاز دارید.
 3. یک اکسپرت می تواند به طور قابل ملاحظه ای، در وقت و زمان شما صرفه جویی کند و به شما اجازه دهد بیشتر زمان خود را بر روی زندگی کردن صرف کنید، به جای اینکه روز خود را با استرس و فشار زیاد نوسانات بازار بگذرانید.
 4. اگر تا به حال در بازار های مالی معامله کرده باشید، می دانید کنترل هیجانات و احساسات یکی از بزرگ ترین چالش های معامله گری است. به طوری که حتی می تواند تفاوت بین یک فرد آماتور و حرفه ای را رقم بزند. یک اکسپرت فارکس می تواند بدون این که کوچک ترین درگیری با احساسات و هیجانات داشته باشد، به دقیق ترین حالت ممکن، استراتژی شما را اجرا کند و سرمایه شما را مدیریت کند.
 5. شما به عنوان یک معامله گر، زمان هایی را که در خواب ، استراحت و خوش گذرانی با دوستان خود هستید، در حال از دست دادن بهترین فرصت های معاملاتی هستید که یک اکسپرت می تواند به طور شبانه روزی، دنبال فرصت های معاملاتی سودآور بگردد و برای شما پول در بیاورد.
مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *