انواع خروج از بازار

یکی از مهم ترین اصول سرمایه گذاری و معامله گری، پیدا کردن نقطه ی خروج است که از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید بتوان گفت خروج به موقع به مراتب ارزش بالاتری نسبت به پیدا کردن نقطه ی ورود مناسب دارد.

در این اینجا قصد داریم کامل ترین مقاله ای را که می توانید در این باره پیدا کنید در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد می شود حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا نکاتی را فرابگیرید که تا قبل از این مقاله، از آن ها بی خبر بودید.

آرادفین این تضمین را به شما می دهد که این مقاله، کامل ترین مقاله ای است که می توانید در این زمینه پیدا کنید!

قبل از این که بحث را در مورد انواع روش های خروج از معامله ادامه دهیم، ابتدا یک مثال را با همدیگر مرور می کنیم تا اهمیت خروج از معامله به خوبی آگاه شوید و بعد از آن بحث خود را در مورد موضوع کلی ادامه می دهیم.

مثالی برای آگاهی از اهمیت خروج

فرض کنید شما به عنوان معامله گر ، تصمیم می گیرید بر اساس تحلیل های خود، از بازار در یک نقطه مشخص به بازار ورود کنید. شما می توانید هر تحلیلی داشته باشید که می تواند در شرایطی، شما را در موقعیت سودآور قرار دهد و یا حتی قادر است شما را وارد ضرر کند که قطعا برای ما دردناک است.

هنگامی که شما به هر دلیلی وارد بازار می شوید در نقطه ی ورود هیچ خطری شما را تهدید نمی کند و یا حتی هیچ حس سرخوشی حاصل از سود کردن و یا ضرر کردن، در شما قرار ندارد. زیرا هنوز قیمت حرکت نکرده است که بفهمید تحلیل شما درست بوده است یا غلط.

بنابراین ما اگر حتی بدون هیچ گونه تحلیلی به بازار ورود کنیم(حتی به صورت شانسی) هیچ خطری ما را در آن لحظه تهدید نمی کند. پس برای ورود اهمیتی ندارد ما چقدر دانش داریم در همان لحظات ابتدایی در معرض هیچ خطری قرار نداریم.

حال بعد از این که به بازار ورود کردیم باید تصمیم بگیریم که چه زمانی از معامله خارج شویم؟!!!

بیشتر بخوانید:   پرکاربرد ترین مدیریت سرمایه ربات ها و معایب و مزایای آن ها

باید این نقطه را با دقت بالا و به صورت تخصصی، انتخاب کنید که نیازمند دانش بالایی هم هست. شاید پیدا کردن نقطه ی مناسب برای خروج ، فرق بین معامله گران آماتور و حرفه ای را رقم می زند.

شاید با خودتان بگویید مگر میشه؟

شاید بگویید، این همه پارامتر وجود دارد که حرفه ای ها رعایت می کنند، ولی افراد آماتور توجهی به آن ها ندارند!!!

من به شما می گویم که شاید همه ی آن پارامتر ها، جزئی از اشتباهاتی است که در داخل نقطه ی خروج از معامله قرار دارند.

اگر شما بعد از ورود ، نقطه ی خروج را دقیقا مشخص نکنید و ندانید که کی قصد دارید از معامله خارج شوید به طور قطع قرار است اشتباهات جبران ناپذیری را مرتکب شوید.

فرض کنید مدتی بعد از ورود، معامله ی شما در ضرر می رود. با این فرض که قیمت بالاخره بر می گردد، همچنان در معامله باقی می مانید. (آن هم نه به دلیل تحلیل درست بلکه به دلیل ترسی که از ضرر کردن دارید،). در این زمان ممکن است قیمت هیچ موقع برنگردد و انقدر در خلاف جهت معامله شما حرکت کند که سرمایه شما را به طور کامل نابود کند.

حالت دیگری برای معامله ی در ضرر وجود دارد. بعد از این که شما مقداری در ضرر می روید، به دلیل ترسی که از ضرر کردن دارید معامله ی خود را سریعا می بندید تا ضرر بیشتری را متحمل نشوید. بعد از این که شما معامله را بستید، قیمت به طور کامل برمی گردد و اگر موقعیت خود را نبسته بودید، پول زیادی در انتظار شما بود!!!!

حال فرض کنید بعد از این که به معامله ورود کردید معامله ی شما در سود می رود و شما قصد ندارید معامله ی خود را ببندید. این کار را به خاطر تحلیلی که از بازار دارید انجام نمی دهید، بلکه به دلیل حس طمع و سرخوشی، که در شما بعد از پول در آوردن ایجاد می شود، انجام می دهید. در آن هنگام قیمت به صورت ناگهانی بر می گردد و تمام پولی که شما به سختی بدست آورده بودید را از شما می گیرد و حتی شما را وارد ضرر می کند!!!!

بیشتر بخوانید:   ربات و پورتفو ربات چه تفاوت هایی با هم دارند؟

حالت دیگری برای معامله ی در سود شما وجود دارد. هنگامی که معامله شما در سود می رود به دلیل ترسی که برای از دست دادن سود های خود دارید معامله ی خود را سریعا می بندید، و بعد از آن مشاهده می کنید که، قیمت در جهت پیش بینی شما بیشتر پیشروی می کند و اگر شما معامله خود را نمی بستید قرار بود پول بیشتری بدست آورید!!!!

همانطور که دیدید اهمیت پیدا کردن نقطه ی خروج از معامله می تواند 100 ها برابر از نقطه ی ورود بیشتر باشد. همانطور که دیدید شاید پیدا کردن دقیق ترین نقطه ی خروج ، تفاوت بین معامله گران آماتور و حرفه ای را رقم می زند!!!

حال که با اهیمت خروج از معامله آشنا شدید وقتش رسیده است که به بحث اصلی خود بپردازیم.

توجه داشته باشید که در این مقاله قرار نیست به شما نحوه ی شناسایی دقیق نقطه ی خروج را آموزش دهیم. بلکه قصد داریم صرفا به انواع روش های خروج از معامله بپردازیم و در مورد ربات های معامله گر شرکت آرادفین صحبت کنیم، که به کمک این شیوه ها توانسته اند در پیدا کردن نقاط دقیق خروج، جزء بهترین های دنیا باشند!

انواع خروج از معامله

خروج از معامله به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند :

1 – خروج ثابت

2 – خروج شناور

خروج ثابت

خروج ثابت به شیوه ای گفته می شود که ما یک سطح قیمتی یا یک سطح تکنیکالی را که ثابت است، به عنوان نقاط خروج خود، که شامل حد سود و حد ضرر است، قرار دهیم.

95 درصد افرادی که در بازار های مالی فعالیت می کنند از این روش برای گذاشتن حد سود و حد ضرر خود استفاده می کنند.

مزیت ها :

  • نقاط ثابتی هستند.
  • از ابتدا مشخص هستند.
  • پیدا کردن آن ها ساده تر است.

معایب :

  • با تغییر شرایط بازار خود را وفق نمی دهند.
  • قابلیت جابه جایی ندارند.
  • سیو سود ندارند.
  • جلوی ضرر های غیر ضروری را نمی گیرند.
بیشتر بخوانید:   حساب پم (PAMM) چیست؟ + مزایا و معایب + کاربرد

خروج شناور

این نوع خروج می توان گفت که نسبت به روش قبلی بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تر است. نقطه ی ثابتی برای خروج وجود ندارد و با تغییرات قیمت و بازار دائما جابه جا می شود.

شیوه ی عملکرد این خروج، به این صورت است که، ما از یک تابع، اندیکاتور و یا سطح قیمتی برای خروج از معامله کمک می گیریم.

برای مثال فرض کنید ما به طور ساده یک معامله ی خرید باز می کنیم و قیمت بالای مووینگ اوریج 50 قرار دارد.هر زمان که قیمت زیر این مووینگ اوریج آمد ما از معامله خارج می شویم.ب دیهی است که این مووینگ اوریج دائما در حال تغییر است و نمی گفت که سطح ثابتی برای خروج از معامله به ما می دهد.

تنها 5 درصد از افرادی که در بازار های مالی فعالیت می کنند از این روش برای خروج از معامله استفاده می کنند.

مزیت ها

پیشرفته تر

قابلیت تغییر با شرایط مختلف بازار و قیمت

مانع از دست رفتن سود های بدست آمده

جلوگیری از ضرر های غیر ضروری

پویا بودن

معایب

نیاز به دانش بالا

پیچیدگی بالاتر

ربات های آرادفین از نظر ویژگی های خروج

اکسپرت ها و ربات های معامله گر فارکس، که در آرادفین ارائه می شود، تمامی آن ها نه تنها از خروج های ثابت استفاده می کنند بلکه به خروج های شناور نیز مجهز هستند که مانع از دست رفتن سود های گرفته شده و ضرر های غیر ضروری می شوند، که آن ها بسیار کم ریسک می کند.

این ویژگی محصولات آرادفین را نسبت به محصولات مشابه در بازار متمایز می کند.

تابع هایی ک برای خروج های شناور در ربات های معامله گر استفاده می شوند همگی توسط موتور های هوش مصنوعی شرکت آرادفین و  به کمک معاملات الگوریتمی بدست می آیند که می توان گفت که از، بالاترین دقت ممکن و بهترین توابع موجود، برخوردار هستند.

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *