آموزش افتتاح حساب دمو فارکس در متاتریدر + راهنمای تصویری و قدم به قدم

اگر شما یک فرد تازه کار هستید که می خواهید در بازار های جهانی یا فارکس معامله کنید، که احتمالا هم همینطور است، بهترین مکان برای اینکه کامل ترین مقاله را در این مورد بخوانید، پیدا کرده اید.

شاید یکی از اولویت های اساسی، بعد از گذراندن یک آموزش فارکس، باز کردن حساب دمو یا حساب آزمایشی است.

پیشنهاد می کنم حتما تا آخر مقاله را به طور کامل بخوانید، تا نکات زیبایی در مورد حساب های دمو متوجه شوید، که قرار نیست در هیچ جای دیگر آن ها را پیدا کنید، که شاید بتواند معاملات شما را دگرگون کند.

 

مقدمه برای آموزش افتتاح حساب دمو فارکس

قبل از اینکه شروع کنیم به نحوه ی آموزش افتتاح حساب دمو در فارکس، بد نیست که یک نکته ی مهمی را در مورد حساب دمو فارکس بدانید که احتمالا در جایی نشنیده اید!!

اول از همه باید بدانید که باز کردن این نوع حساب ها کاملا رایگان است که احتمالا هم می دانستید. ولی، چرا باید این نوع حساب ارزشمند که می تواند کمک بسیار زیادی در زندگی معامله گری ما بکند و حتی شاید زندگی ما را تغییر دهد،  رایگان باشد؟

امروزه در سراسر دنیا تجارت واسطه گری، در بازار های مالی رونق فراوانی داشته است . بروکر ها، واسط شما برای فعالیت در این بازار می باشد و شما برای اینکه بتوانید در بازار فارکس معامله کنید، چاره ای ندارید، جز این که یک بروکر را پیدا کنید و با آن کار کنید. بدیهی است که بروکر ها یا کارگزاری ها، علاقه ی زیادی به پول شما دارند با توجه به اینکه اگر پول خود را در کارگزاری آن ها وارد کنید، از هر معامله شما سود می کنند. به همین دلیل، بروکرها، حساب دموی فارکس را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند. ولی طبیعی است که منافعی هم قرار است بدست آورند. شاید بپرسید که چه منافعی ؟؟

نگران نباشید الان بهتون می گم.

شما هنگامی که اقدام به باز کردن حساب دمو در فارکس، را می کنید، که جلوتر قدم به قدم آن را با هم پیش می بریم و یاد می گیریم، مجبور هستید که یک سری اطلاعات خود را وارد کنید، که طبیعتا می توانند با استفاده از آن اطلاعات، با شما تماس بگیرند یا ایمیل بزنند و شما را متقاعد کنند که در بروکر آن ها حساب باز کنید و اهداف بازاریابی خود را پیش ببرند.

از طرف دیگر می خواهند این فرصت را به صورت رایگان به شما بدهند، به طوری بدون درگیر کردن پول، احساسات و هیجانات خود، به معامله کردن بپردازید و سود کنید. زمانی که با پول مجازی سود می کنید، احتمالا هم قرار است، در همان کارگزاری حساب باز کنید که آن ها این را دوست دارند.

شاید پیدا کردن یک بروکر مناسب که در فاکتور های زیادی از جمله امنیت، هزینه های معاملاتی و … ، امتیاز مناسبی کسب کند، یکی از اساسی ترین کار ها قبل از معامله کردن در بازار فارکس است. شما باید این تخصص را داشته باشید، در هر کجای دنیا که هستید، بروکر های مختلف را تحلیل و بررسی کنید. در دوره آموزش فارکس آرادفین، به طور مفصل در مورد این موضوع صحبت شده است.

 

توصیه ای برای افتتاح حساب دمو فارکس

خب از حاشیه ها بگذریم بریم سر موضوع اصلی خودمان ، افتتاح حساب دمو فارکس !!!

حساب دمو یا آزمایشی یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین ابزار ها، در راستای آماده شدن برای معامله گری در پر ریسک ترین بازار دنیا (بازار فارکس) است. به توصیه های تمام اساتید و معامله گران حرفه ای این بازار، هر معامله گر تازه کاری، که تجربه ی معامله کردن در این بازار پر ریسک را ندارد، باید قبل از درگیر کردن کردن پول خود و پذیرفتن ریسک، با پول غیر واقعی و مجازی مدتی را در این بازار به معامله کردن بپردازد.

بیشتر بخوانید:   پندینگ اردر در فارکس چیست؟ + مزایا و معایب

به طور میانگین حدود 1.5 تا 2 ماه توصیه می شود که ریسکی را متحمل نشوید، تا بتوانید تجربه ی کافی برای معامله کردن در این بازار بسیار سریع و خطرناک را بدست آورید. اگر به این توصیه گوش نکنید و احساس کنید که به اندازه ی کافی خوب هستید، که نیازی به حساب دمو ندارید، مطمئن باشید در اسرع وقت پول خود را از دست می دهید. چون در این بازار امکان سود کردن شانسی حتی برای کوتاه مدت هم وجود ندارد!

 

حساب دمو فارکس چیست ؟

یک حساب مجازی که دقیقا مشابه حساب واقعی است، با این تفاوت که هر چقدر که نیاز داشته باشید، می توانید حساب خود را شارژ کنید(حتی 1 میلیارد دلار) ولی بدیهی است که این پول کاملا مجازی است و امکان برداشت آن وجود ندارد. ولی این امکان را برای ما فراهم می کند که، بدون متحمل شدن کوچکترین ریسکی و نگرانی بابت از دست دادن پول خود، به معامله کردن در بازار فارکس بپردازیم و تجربه ی کافی را، قبل از وارد کردن پول با ارزش خود، بدست آوریم.

در حساب دمو فارکس شما قادر خواهید بود، اکثر نماد ها و دارایی ها را اعم از : ارز های بین المللی و جفت ارز ها، سهام های شرکت های بزرگ و معروف در سراسر دنیا، فلزات گران بها مانند طلا و نقره، کالا ها مانند نفت، فولاد  و …. معامله کنید که هیچ تفاوتی در مقایسه با زمانی که با پول واقعی معامله می کنید ندارد. همه ی نماد ها بدون محدودیت در اختیار شما قرار می گیرد، که یکی از نکات قابل توجه حساب دمو فارکس است.

افتتاح حساب دمو در فارکس مزیت ها و معایبی دارد که نیاز هست که حتما در مورد آن ها بدانید و ذهنیت خود را کامل تر کنید.

 

مزایای افتتاح حساب دمو فارکس

1 – شاید بتوان اولین و مهم ترین مزیت حساب دمو در فارکس را، اینگونه نام برد که آیا اصلا ما از این بازار خوشمان می آید یا نه؟ آیا اصلا حوصله ی معامله کردن در این بازار سریع و پر ریسک را داریم؟ قبل از اینکه زندگی با ارزش خود را درگیر این اقیانوس ناآرام کنیم!!!

2 – هزینه ای برای تجربه کردن نمی پردازید و قادر هستید آنقدرررر معامله کنید تا تجربه کافی را در این بازار بدست آورید، بدون اینکه متحمل ضرر و زیان شوید.

3 – می توانید با پلتفرم معاملاتی که قرار است در آینده ای نزدیک تبدیل به دفتر کار شما برای پول در آوردن شود آشنا شوید. از ابزار های پلتفرم معاملاتی بدون محدودیت و هزینه بهره ببرید و همچنین با تمامی قسمت ها، بخش ها و امکانات آن آشنا شوید. این دقیقا مانند مثال زیر است:

فرض کنید که شما فرصتی دارید که یک دفتر کار پیشرفته را، به طور مبله و با تمام امکانات، همراه استخر، به طور نامحدود در اختیار شما بگذارند و به شما بگویند که تا هر زمان که دوست داری از اینجا استفاده کن تا زمانی که راه پول در آوردن را یاد بگیری!!!

4 – شما چه به عنوان یک معامله گر حرفه ای و چه به عنوان یک معامله تازه کار، این فرصت را دارید که استراتژی های معاملاتی خود را، قبل از استفاده کردن در بازار فارکس تست کنید و تا زمانی که از کارایی آن مطمئن نشده اید، آن را مورد بررسی قرار دهید و حتی آن استراتژی را دستخوش تغییراتی کنید که بتواند برای شما بیشتر از چیزی که فکر می کنید، پول در بیاورد!!

بیشتر بخوانید:   اهرم در فارکس چیست؟ حقایق پنهان لوریج در فارکس

5 – شاید مهم ترین پایه و اساس، در همه ی بازار های مالی، مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک است. که شما این فرصت را دارید که سیستم مدیریت سرمایه را خود را تست کنید که در وهله ی اول، سرمایه خود را در معرض ازدست دادن قرار ندهید و در وهله ی دوم بتوانید به سوددهی مناسب برسید.

تذکر خیلی مهم : بدون شک می توان گفت، مدیریت سرمایه مهم ترین فاکتور برای موفقیت در بازار فارکس است. به طوری که اگر شما، بهترین سیستم معاملاتی دنیا را در اختیار داشته باشید، ولی هیچ سیستم مدیریت سرمایه ای را در بازار فارکس به کار نگیرید، مطمئن باشید قرار است به زودی تمام پول خود را از دست بدهید!! در دوره آموزش فارکس آرادفین، مدرن ترین و پیشرفته ترین سیستم های مدیریت سرمایه دنیا، آموزش داده شده است که موفقیت شما را بدون شک، تضمین می کند. نمونه ی این سیستم های مدیریت ریسک را، در هیچ جای دیگری پیدا نمی کنید. پیشنهاد می شود حتما به سرفصل های مدیریت سرمایه دوره جامع فارکس نگاهی بیندازید.

 

معایب افتتاح حساب دمو فارکس

1 – این نکته قابل تامل است: ” پولی که با آن معامله می کنید، واقعی نیست و در واقع، متحمل هیچ ریسکی نمی شوید “. به همین دلیل، طبیعی است که، ضرر کردن برایتان هیچ اهمیتی ندارد و معمولا افراد به صورت نسنجیده تر و بدون رعایت مدیریت سرمایه و ریسک دست به انجام معامله می زنند. به قول معروف زیاد بی گدار به آب می زنند که این شرایط در معاملات واقعی وقوع چنین اشتباهاتی می تواند، سرمایه شما را با خطر های جبران ناپذیر مواجه کند.

2 – با توجه به این که از دست دادن پول مجازی، برای شما هیچ ارزشی ندارد، پس طبیعی است که درگیر احساسات به شدت مخرب، که می تواند معاملات ی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد نمی شوید. به طور ساده تر درگیر روانشناسی معامله، نمی شوید که شاید این مورد دلیل اصلی ضرر کردن بیشتر معامله گران در بازار های مالی است .

3 – بروکر ها برای اینکه بتوانند شما را جذب کنند، مجبور هستند که هزینه های معاملاتی را در حساب های دمو پایین نگه دارند، اعم از اسپرد(spread) ، کمیسیون(comission) و اسلیپیج(slipagge)  که می تواند تاثیر مثبت، در معاملات مجازی شما داشته باشد و به سود کردن شما کمک کند در صورتی که در حساب های واقعی شما قادر به دیدن این اعداد جذاب برای هزینه های معاملاتی نیستید.

4- معامله گران در حساب های دمو در فارکس، با توجه به واقعی نبودن پول، معمولا با استفاده  از اهرم های بالا اقدام به گرفتن حجم های بالا می کنند و معاملات پر ریسکی را باز می کنند، که این مورد در پیش زمینه ی ذهن آن ها، اثرات بسیار مخربی را می گذارد، که می تواند معاملات واقعی آنان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و سرمایه آن ها را به خطر بیندازد.

5 – اخرین و شاید مهم ترین عیب حساب های آزمایشی، این است که با توجه به بی اهمیت بودن ضرر های ما، معمولا در تجربه ی مجازی خود، تجربه ی مناسبی را در قبال کنترل و مدیریت ضررهایمان  بدست نمی آوریم که این مورد دقیقا فرق بین یک معامله گر حرفه ای و یک معامله گر تازه کار است. شاید افرادی که به تازگی وارد شغل معامله گری یا تریدری می شوند، فکر می کنند که فرق بین حرفه ای ها و آماتور ها این است که حرفه ای ها فقط سود می کنند و آماتور ها فقط ضرر!!!در صورتی که تنها فرق این دو در کنترل و مدیریت کردن ضرر ها است!!! بدون شک تنها فرق همین است!!!

بیشتر بخوانید:   پرکاربرد ترین مدیریت سرمایه ربات ها و معایب و مزایای آن ها

حال بعد از اینکه در مورد مزیت ها و معایب حساب های دمو در فارکس آگاه شدید این توصیه را به شما می کنم که نتایجی که در حساب دمو بدست می آورید به هیچ عنوان معیار و ملاکی برای نتیجه گرفتن شما در معاملات واقعی نیست. پس اگر سود کردید زیاد خوشحال نشید و از خود بی خود نشوید، چرا که تازه در اول راه قرار دهید و جالب است بدانید که یک قانون نانوشته ای بین معامله گران حرفه ای است که  می گوید:

” سوددهی همیشگی حساب های دمو در فارکس ” 

می دونم خسته شدید ولی دیگه سرتون را درد نمیارم بریم سراغ بحث اصلیمون و چیزی که دنبالش بودید : ” آموزش افتتاح حساب دمو فارکس “

 

آموزش افتتاح حساب دمو در فارکس

1 – در مرحله اول نیاز است که  نرم افزار متاتریدر 4 یا 5 را دانلود کنید که به شما توصیه می شود از متاتریدر 5 ، که امکانات بیشتری در اختیار شما می گذارد و محیط جذاب تری دارد استفاده کنید.

2 – این نرم افزار رایگان است برای دانلود این نرم افزار به وبسایت www.metatrader5.com  که سایت اصلی شرکت توسعه دهنده این پلتفرم است مراجعه کنید و با انتخاب سیستم عامل مناسب خود آن را نصب کنید.

 

1 - افتتاح حساب دمو - آرادفین

 

3 – بعد از دانلود فایل نصبی و باز کردن آن با صفحه زیر مواجه می شوید :

 

2 - حساب دمو - آرادفین

 

 

اگر قصد دارید که مسیر نصب نرم افزار را تغییر دهید روی گزینه ی Setting کلیک کنید در غیر این صورت روی Next کلیک کنید و مراحل را تا آخر بدون تغییر هیچ چیز ادامه دهید تا زمانی که مانند تصویر زیر به Finish برسید .

 

4 – حال بعد از زدن دکمه ی  finish  نرم افزار متاتریدر 5 باز می شود.که شما باید مطابق شکل زیر از منوی بالا —-> گزینه File —–> open an Accont را بزنید.

 

4 - مزیت حساب دمو - آرادفین

 

 

5 - معایب حساب دمو - آرادفین

 

5 – پنجره ی زیر برای شما باز می شود که می توانید مطابق شکل آن روی next بزنید.

 

6 - آموزش افتتاح حساب آزمایشی - آرادفین

 

6- حال در پنجره ی بعدی توضیحات مربوط به هر کدام از گزینه ها در شکل زیر آمده است آمده است . حال شما با توجه این که قصد افتتاح حساب دمو در فارکس را دارید گزینه ی اول  را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

 

7 - آموزش افتتاح حساب آزمایشی در فارکس - آرادفین

 

7 – حال در پنجره ی جدید توضیحات مربوط به هر کدام از گزینه ها را پر کنید تا این مرحله را تکمیل کنید.(دقت کنید که نیازی نیست واقعی باشد ولی اگر به هر دلیلی مشکلی در آن حساب پیش بیاید فقط در صورتی که مشخصات خود را درست وارد کرده باشد امکان پیگیری است) ودر آخر روی next  کلیک کنید.

 

8 - آموزش افتتاح حساب دمو در متاتریدر - آرادفین

 

8 – مشخصات حساب خود را اعم از username و password را مطابق شکل زیر یادداشت کرده که در صورت تمایل بتوانید معاملات خود را در موبایل هم مشاهده  و یا حتی مدیریت کنید.

 

9 - حساب آزمایشی در متاتریدر - آرادفین

 

تمام شد!!!به همین راحتی.

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *