رد ادعاهای بی اساس در بازار های مالی

این روزها شاید در شبکه های اجتماعی(به خصوص اینستاگرام) افرادی را می بینید که ادعا می‌کنند دائما در حال سود کردن هستند و یا در هرلحظه از زمان در حال پول پارو کردن هستند. برای مثال سود های 3 ، 4 درصدی  در روز و یا بدبینانه تر ماهیانه 40 درصد 50 درصد؛ حتی در برخی مراجع مشاهده می کنید که ادعا می کنند ماهی 200، 300 درصد (به خصوص در بازار ارز های دیجیتال) سود می کنند 📣 طبیعتا شما همیشه حسرت می‌خورید و ناامید هستید که «چرا من با این که کلی تلاش می کنم و آموزش می بینم و علم خود را بالا می‌برم، باز هم نمی‌توانم حتی به این اعداد میل کنم؟!» همواره به خودتون می گویید «خوش بحال این افراد که روز به روز در حال پولدار شدن هستند ولی من دارم به صورت لاکپشت وار پول در می آورم!»

در این مقاله می خواهیم به شما این موضوع را بیان کنیم که ناامید و نگران نباشید! پس با ما همراه شوید تا درستی این ادعاها را بررسی کنیم. آیا واقعا این ادعاها برای سودآوری مستمر در بازار می توانند صحیح باشند؟!

برای این که بهتر متوجه این موضوع بشوید و برایتان ملموس تر باشد با یک مثال مقاله را ادامه می دهیم:

فرض کنید فردی حدود 1000 دلار سرمایه دارد. سپس فرض کنید که این فرد نمی تواند مانند اساتید بزرگ سود هایی را که آن ها ادعا می کنند بدست بیاورد و همچنین این فرد بدبین هم هست و فقط ادعا دارد که می تواند ماهی نهایت 20 درصد بدست آورد؛ همچنین فرض کنید که این فرد قصد دارد نهایت 8 سال را در بازار فعالیت کند 💰

بیشتر بخوانید:   ارز دیجیتال تتر چیست؟ | بررسی کامل Tether با نماد USDT

سود در بازار های مالی همانطور که احتمالا می دانید یا شنیده اید به صورت نمایی است و محاسبه ی سود در بازار تحت عنوان فرمول سود مرکب شناخته می شود که فرمول آن به صورت زیر است:

 

فرمول سود مرکب در بازار های مالی - آرادفین

 

حال بیایید با هم بررسی کنیم که این فرد با دانش کم و سطح پایین، نسبت به همه، بعد از 8 سال سرمایه اش طی فرایند لاک پشت‌واری اش چقدر می‌شود :

 

محاسبه ی سود مرکب - آرادفین

 

اگر با ماشین حساب آن را محاسبه کنید به این نتیجه می رسید که سرمایه هزار دلاری این فرد با سرعت لاک‌پشت در طی 8 سال تبدیل می شود به 40 میلیارد دلار! و این فرد تبدیل می شود به 20 ثروتمند اول دنیا آن هم فقط در طی 8 سال🚀

حال یک قدم جلوتر می رویم و فرض دیگری را مطرح می کنیم که اگر این فرد بی تجربه فقط 4 سال دیگر ادامه دهد(در مجموع 12 سال) ثروتش می رسد به 250 تریلیون دلار(حدودا 2.5 برابر کل دارایی های دنیا) و می تواند کل دنیا را حدودا 3 بار بخرد!!!!!!!

حال این سوال را مطرح می کنم که ما، لاک پشت های بی تجربه، نسبت به اساتید بزرگ فضاهای مجازی، چقدر در رسیدن به این اهداف کارا هستیم؟ آیا امکان چنین سودی بطور مستمر وجود دارد؟

آیا خریدن ماشین های مدل بالا ،ساعت های چند هزار دلاری، خانه ها و شرکت های لوکس در مقایسه با این اعداد، این نتیجه را می رساند که این افراد به این ادعاهایی که می کنند دست پیدا کرده اند و یا حتی میل کرده اند؟؟؟ (در نظر بگیرید ما بدبین و بی تجربه و لاک پشت بودیم چه برسد به آن ها که استاد هستند!!!)

بیشتر بخوانید:   آنالیز نتایج بک تست - قسمت اول

پاسخ:قضاوت با خودتان!

اخیرا شاید تبلیغ هایی را دیده باشید که سعی در فریب شما دارند و سعی می کنند به وسیله ی بازی با اعداد ذهن شما را مغلوب خودشان کنند. به عنوان مثال فردی با 20 دلار فقط روزی 1 درصد سود کند بعد از 3 سال تبدیل به میلیاردر می شود. ولی هیچ وقت به شما نمی گویند که اولا چه کسی با 20 دلار سرمایه گذاری می کند؟و ثانیا اگر آن فرد بعد از 3 سال ادامه دهد چه اتفاقی می افتد؟؟

🧲 قطعا در فضایی مانند اینستاگرام این روزها، تبلیغات پرزرق و برقی را دیده اید که می گویند اگر 50 هزارتومان داشته باشید و روزی یک درصد سود کنید، بعد از 1 سال، پول شما x تومان می شود که عدد قابل توجهی است! در آخر نیز این قلاب را می‌اندازند که «بیایید به پیج یا سایت من بهتون آموزش بدم!»

🎩 اگر این تبلیغات کلاه برداری را، دوباره دیدید، از خودتان بپرسید، چه کسی با 50 هزار تومان سرمایه گذاری می کند؟ و بعد از آن حساب کنید اگر تا چند سال بعد ادامه بدهید با همین درصد سودها، چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اینکه به این سوالات پاسخ دادید، متوجه می شوید که اگر ادعاهای این افراد کلاه بردار و دروغگو، درست باشد، آن ها باید به جای فروش پکیج های آموزشی به درد نخور و تاریخ گذشته، در اینستاگرام، در حال خرید کره‌ی زمین باشند!

سخن آخر

💡افزون بر اینکه در مقیاس معاملات کلان، اطلاعات داخلی نشت پیدا می‌کند یا معاملات، خود بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند، این اعداد و مقیاس‌های سوددهی و کسب ثروت رویایی، به هیچ عنوان قابل دسترسی نیستند؛ زیرا دستیابی به این اعداد لازمه ی آن است که ذهن و احساسات میلیاردها نفر را بتوانیم بخوانیم. حتی یک قدم جلوتر می رویم و فرض کنیم که به این علم دست پیدا کردیم و توانستیم امروز، ذهنیت و احساسات افراد را شناسایی کنیم؛ آیا احساسات و ذهنیت میلیاردها نفر در آینده نمی تواند تغییر کند؟ برای مثال آیا بعضی از ما نمی توانیم فردا ناراحت یا عصبانی یا خوشحال باشیم؟ آیا اکنون متوجه سختی کار هواشناسان در پیشبینی آب و هوا شده اید؟!

بیشتر بخوانید:   سوشال تریدینگ چیست؟| انواع پلتفرم سوشال ترید فارکس

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *