دسنترالند چیست؟ | صفر تا صد پلتفرم و بازی Decentraland

کاربرد دسنترالند

آشنایی با پلتفرم دسنترالند

دسنترالند، نوعی پلتفرم بلاک چین دنیای مجازی است که در آن کاربران این امکان را دارند که از طریق بلاکچین اتریوم در فضاهای دیجیتالی طراحی، کاوش و تجارت داشته باشند. در Decentraland کاربران می‌توانند زمین خریداری کنند، اشیای دیجیتالی ایجاد نمایند و از طریق معامله کردن آنها فعالیت اقتصادی داشته باشند. همچنین در این دنیای جدید امکان به اشتراک گذاشتن تجربیات و فعالیت‌های اجتماعی همچون بازی، شرکت در رویدادها و مهمانی‌ها امکان‌پذیر است. یکی از ویژگی‌های مهم این پلتفرم آن است که توسط یک جامعه بزرگ از کاربران مدیریت می‌شود و و افرادی که در آن فعالیت دارند کنترل کاملی بر قابلیت‌ها و تجربیات خودشان خواهند داشت. به عبارت بهتر می‌توانیم بگوییم  Decentraland  کاملاً غیرمتمرکز و دموکراتیک اداره می‌شود. هر کدام از کاربران این فضای جدید در تصمیمات مدیریتی آن حق رای خواهند داشت. ارز دیجیتال بومی مربوط به این بلاک چین جدید مانا نام دارد که با عبارت انگلیسی MANA مشخص می‌شود.

 

دسنترالند

 

نحوه عملکرد Decentraland چگونه است؟

برای افرادی که قصد دارند در دستنترالند فعالیت داشته باشند، بررسی نحوه عملکرد این دنیای جدید اهمیت بسیار زیادی دارد. در این فضای جدید کاربران مالکیت کامل تمام دارایی‌های مجازی خود را خواهند داشت و می‌توانند آنها را در بلاک چین اتریوم ذخیره کنند. یکی از ویژگی‌های مهم Decentraland این است که کاربران در آن امکان ایجاد یک محیط سه بعدی و کاوش آن را خواهند داشت. قابلیت دیگری که در این فضا وجود دارد و کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند تجربه‌های تعاملی می‌باشد. خوب است بدانید که Decentraland دارای یک اقتصاد دیجیتالی پررونق بوده و کاربران آن می‌توانند با خرید و فروش زمین، اشیای دیجیتالی یا به اشتراک گذاشتن تجربیات خود تجارت پرسودی داشته باشند. این پلتفرم به صورت جامع محور اداره می‌شود. یعنی هرکسی می‌تواند تجربیات جدیدی را ایجاد کند، رویدادهایی را سازماندهی نماید یا فعالیت‌های دیگری داشته باشد و از این طریق به توسعه Decentraland کمک کند.

 

توکن مانا چیست؟

همان گونه که در ابتدا هم گفتیم توکن MANA ارز دیجیتال پلتفرم دسنترالند محسوب می‌شود. افرادی که می‌خواهند در این جهان وسیع و مدرن فعالیت داشته باشند، باید از این پول برای خرید و فروش‌های خود کمک بگیرند. برای به دست آوردن این ارز دیجیتال شما می‌توانید تولید محتوا کنید ، تجربیاتی را به اشتراک بگذارید که برای دیگران جذاب باشد یا اقدام به خرید و فروش زمین مجازی و دیگر دارایی‌های دیجیتال نمایید. البته مانا یک قابلیت بزرگ دیگر هم دارد و می‌تواند برای مشارکت در رای‌گیری‌های مربوط به توسعه پلتفرم مورد استفاده قرار گیرد. یکی از نکات جالب در مورد توکن MANA این است که پلتفرم Decentraland از طریق رایت کوین سعی می‌کند تورم آن را کنترل نماید. در حقیقت با کمک این برنامه، دسنترالند بخشی از موجودی مانای خود را به طور دائم از گردش خارج می‌کند و باعث کاهش تورم آن می‌گردد.

 

دسنترالند چیست

 

تکنولوژی پشتیبان مانا چیست؟

فناوری که از توکن مانا پشتیبانی می‌کند بر اساس بلاکچین اتریوم و سیستم IPFS طراحی شده است. شاید جالب باشد بدانید که IPFS نوعی سیستم فایل بین سیاره‌ای است. هدف دسنترالند از ایجاد این فناوری واگذاری کنترل دارایی‌های دیجیتال به کاربران و ارائه یک پلتفرم باز، شفاف و مدیریت شده توسط جامعه است.  Decentraland در حقیقت یک دنیای مجازی است که به قلمروهای گوناگون تقسیم شده و کاربران می‌توانند آنها را برای خود سفارشی سازی کنند. این فضا از فناوری های وب مانند HTML، CSS و JavaScript استفاده می‌کند و آنها را در IPFS میزبانی می‌نماید.

بیشتر بخوانید:   شاردینگ چیست؟ | صفر تا صد مقیاس پذیری (Sharding) در بلاکچین

نکته جالب این است که کاربران می‌توانند آنها را بدون اتکا به سرورها یا خدمات مرکزی مورد استفاده قرار داده و به اشتراک بگذارند. Decentraland توسط یک DAO اداره می شود، به این معنی که جامعه محور است. توکن‌های مانا به کاربران این فرصت را می‌دهند تا در مورد پیشرفت‌های پلتفرم، مانند به‌روزرسانی ویژگی‌ها و تغییرات قوانین برای مناطق مجازی رأی دهند. ضمناً خوب است بدانید که  Decentraland با برخی از پروژه‌های اتریوم از جمله ERC-721 برای تقویت اقتصادی خود همکاری دارد.

 

decentraland چیست

 

دسنترالند از چه مولفه‌هایی تشکیل شده است؟

اکوسیستم دسنترالند از مؤلفه‌های گوناگونی تشکیل شده است که این مولفه‌ها قابلیت‌های متفاوتی برای کاربران خواهند داشت. برای اینکه با اکوسیستم این فضا بیشتر آشنا شویم، مؤلفه‌های آن را بررسی خواهیم کرد:

 • جهان مجازی : جهان مجازی از قلمروهای مختلفی تشکیل شده که به کاربران تعلق دارد و آنها می‌توانند در این فضا اتفاقات متفاوتی را رقم بزنند. از جمله کارهایی که کاربران در این فضا می‌توانند انجام دهندجستجو، سفارشی سازی و توسعه است.
 • بلاک چین اتریوم:یکی از مواردی که در مورد دسنترالند باید به آن توجه داشته باشید فعالیت این جهان در بلاکچین اتریوم می‌باشد. دارایی‌های شما و پول‌هایی که در قراردادهای هوشمند دارید در این بلاک چین ذخیره می‌شوند. در واقع اگر می‌خواهید کنترل کاملی بر دارایی‌های دیجیتال خودتان در این فضا داشته باشید و تجارت امن و شفاف را تجربه کنید باید با بلاکچین اتریوم هم آشنا گردید.
 • DAO: دیگر پارامتری که برای فعالیت در دسنترالند باید با آن آشنا شوید، دائو نام دارد. سازمان غیرمتمرکز خودمختار یا دائوبه سازمانی گفته می‌شود که توسط جامعه مدیریت شده و مسئولیت مدیریت و توسعه پلتفرم را بر عهده دارد.
 • انجمن: Decentraland از یک جامعه فعال پویا و متعهد بهره می‌برد. کاربرانی که در این جامعه حضور دارند سعی می‌کنند با اشتراک تجربیات خود به افراد تازه کار کمک کنند تا آنها هم در کار خود پیشرفت کنند. انجمن دسنترالند در تلاش است تا با همفکری و همکاری توسعه پلتفرم را در پیش بگیرد.

 

بازی دیسنترالند

 

مزایای Decentraland

استفاده از دسنترالند مزایای زیادی برای کاربران معمولاً به همراه دارد. در ادامه با برخی از مزایای مهم این فضای جذاب آشنا خواهیم شد:

 • اولین مزیت مهم استفاده از Decentraland کاربری آسان آن است. در واقع این فضا طراحی شده تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.برای اینکه یکی از شهروندان این دنیای جدید باشید فقط باید یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید و یک کیف پول دیجیتال داشته باشید.
 • دسنترالند از رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار است. رابط کاربری آن به گونه‌ای طراحی شده که کاربر پسند باشد.از زمانی که این پروژه آغاز شده تا به امروز همواره رابط کاربری آن در مسیر پیشرفت بوده است. مدیران این جهان جدید تلاش می‌کنند به روز رسانی‌های منظمی در این زمینه داشته باشند و با این کار به رشد پروژه کمک کنند.
 • هر کسی می‌تواند برای هدف متفاوتی وارد Decentraland شود. ممکن است برخی افراد فقط با هدف سرگرمی و تفریح یا ارتباط با دیگران وارد این فضا شوند اما خوب است آنها بدانند که امکان کسب درآمد هم از این جهان وجود دارد.Decentraland اقتصاد مبتنی بر بازیکن را تشویق می‌کند. به عبارت بهتر با کمک این جهان شما می‌توانید اقلامی را ایجاد نمایید و اقدام به فروش آنها برای کسب سود کنید. شما آزاد هستید در هر نقشی وارد دنیای Decentraland شوید و انتخاب کنید هر طور که می‌خواهید از دنیا لذت ببرید.
 • Decentraland ساخته شده تا محیطی امن و رو به پیشرفت برای شما ایجاد کند. در این جهان بهبود دائمی وجود دارد و همواره محتواهای جدیدی در آن تولید می‌شود.ایرادات موجود در این سیستم سریعاً توسط پشتیبانی آن برطرف می‌گردد و حضور در آن با لذت فراوانی همراه است. اگر می‌خواهید در آینده جهان انسان مدرنی باشید ناچار هستید که در این فضای بی‌نظیر فعالیت داشته باشید.
بیشتر بخوانید:   ارز دیجیتال تتر چیست؟ | بررسی کامل Tether با نماد USDT

 

پلتفرم دسنترالند

 

آشنایی با کاربردهای دسنترالند

دسنترالند برای موارد مختلفی کاربرد دارد و می‌توانید با کمک آن بسیاری از مشکلات خودتان را برطرف سازید. از جمله کاربردهای این جهان جذاب را در ادامه با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • تجربیات مجازی:یکی از هیجان انگیزترین کاربردهای Decentraland، امکان ایجاد تجربیات مجازی می‌باشد. این پلتفرم با در اختیار داشتن ابزارهای قدرتمند کمک کرده تا محیط‌های مجازی سفارشی ایجاد شوند. همچنین در این شبکه تلاش شده است تا یک پلتفرم ایده‌آل برای مشاغل و افرادی که به دنبال کشف راه‌های جدید تعامل با مخاطبان هستند به وجود بیاید.
 • بازاریابی: درDecentraland مشاغل می‌توانند فضای جدیدی را برای بازاریابی و تعاملات خود تجربه کنند. در این دنیای مدرن شرکت‌ها می‌توانند ویترین فروشگاه‌های مجازی را برای نمایش محصولات خود ایجاد کنند. آنها همچنین می‌توانند رویدادهای مجازی و معرفی محصولات را میزبانی کنند تا به روش‌های جدید و هیجان‌انگیزی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.
 • املاک مجازی:یکی دیگر از کاربردهای جذاب Decentraland امکان خرید و فروش املاک مجازی در آن می‌باشد. درست شبیه دنیای واقعی املاک مجازی در حال تبدیل شدن به یک دارایی با ارزش فزاینده هستند و Decentraland در این زمینه پیشرو بوده است. داشتن املاک مجازی در Decentraland می تواند دنیایی از امکانات را برای مشاغل و افراد ایجاد کنند. از این املاک می‌توان برای میزبانی رویدادها، ایجاد محیط‌های سفارشی و حتی کسب درآمد از طریق تبلیغات استفاده کرد.
 • متاورس:اگر اهل فضای مجازی و دنیای دیجیتال باشید بدون شک نام متاورس را تا به حال بارها شنیده‌اید. Decentraland فرصتی عالی برای افراد و سازمان‌ها جهت کشف متاورس و کشف امکانات جدید در دنیای واقعیت مجازی فراهم می‌کند. اگر روحیه پرسشگری دارید خوب است بدانید که برای کاوش در Decentraland فقط نیاز به یک حساب کاربری و دانلود مشتری اختصاصی پلتفرم خواهید داشت.
 • کشف فرصت‌ها: توسعه دهندگانی که به دنبال پیدا کردن فرصت‌ها و استفاده از آنها هستند باید بدانند که به خوبی می‌توانند این فرصت‌ها را درDecentraland پیدا کنند. دسنترالند با ابزارهای توسعه قدرتمندی که در اختیار دارد از اسکریپت‌ها و پلاگین‌های سفارشی پشتیبانی می‌کند و امکان درآمد از خلاقیت‌های خود را با مالکیت املاک مجازی و فروش دارایی‌های معنوی فراهم آورده است.
بیشتر بخوانید:   آموزش استخراج بیت کوین | صفر تا صد ماینینگ بیت کوین

 

کاربرد دسنترالند

 

چگونه از Decentraland استفاده کنیم؟

برای استفاده از دسنترالند باید چند مرحله را پشت سر بگذارید. مراحلی که بهتر است از طریق آنها وارد این فضای جدید شوید عبارتند از:

 • در اولین گام طبیعتاً باید به آدرس اینترنتی ORG مراجعه نمایید و وارد جهان مجازی جدید شوید. برای این کار می‌توانید از یکی رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ استفاده کنید.البته امکان ورود به این سایت از طریق تلفن‌های همراه هم وجود دارد اما بهتر است برای راحتی خودتان با کامپیوتر وارد آن شوید.
 • راه دیگری که برای ورود به DECENTRALAND می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم دانلود اپلیکیشن آن است.اپلیکیشن این دنیای جدید را می‌توانید از طریق وب سایت و در صفحه اول آن دانلود نمایید. دقت داشته باشید که از طریق اپلیکیشن شما سریعتر و روان‌تر می‌توانید از خدمات DECENTRALAND در مقایسه با مرورگر وب استفاده کنید.
 • در مرحله بعدی فعالیت در این فضای مدرن، شما باید یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد کنید. البته این امکان وجود دارد که به عنوان مهماندر این فضا فعالیت داشته باشید اما بهتر است هرچه سریع‌تر یک حساب کاربری ایجاد نمایید و به عنوان مشارکت کننده دسنترالند شناخته شوید. ضمناً توجه داشته باشید که مهمانان Decentraland نمی‌توانند با ارزهای دیجیتال یا NFT در بازی‌های آن شرکت کنند.
 • تا اینجا شما به عنوان یک کاربرDECENTRALAND وارد این فضای جدید شده‌اید و می‌توانید از آن استفاده کنید. در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود آواتار خودتان را سفارشی‌سازی نمایید تا برای نمایش در Decentraland منحصر به فرد گردید. طراحی آواتار کار چندان سختی محسوب نمی‌شود چرا که پیشنهاداتی خود سایت برای شما خواهد داشت و می‌توانید از آنها کمک بگیرید.
 • پس از اینکه مراحل قبلی را پشت سر گذاشتید اکنون می‌توانید درDecentraland کاوش نمایید. البته پس از ورود به سایت معمولاً کاربران یک آموزش اختیاری را می‌گذرانند که آنها را با کنترل‌ها و محیط بیشتر آشنا می‌کند. پس از اینکه آموزش‌ها تکمیل شود، کاربران به محلی به نام Genesis Plaza منتقل می‌شوند و از آنجا می‌توانند به فضاهای دیگر بروند.

 

نحوه استفاده از دسنترالند

 

آیا برای فعالیت در دسنترالند نیاز به دوره آموزشی نخواهیم داشت؟

شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط با دسنترالند به خود کاربران ارتباط پیدا می‌کند. طبیعتاً شرکت در این دوره‌ها کمک می‌کند تا شما سریعتر بتوانید در  DECENTRALAND پیشرفت کنید و تبدیل به یک کاربر حرفه‌ای شوید. در حقیقت بدون حضور در دوره‌های آموزشی هم می‌توانید وارد این فضا شوید اما این کار باعث می‌شود همیشه آماتور بمانید و نتوانید از قابلیت‌های سایت در زمان مناسب کمک بگیرید. این کار مثل این می‌ماند که بدون هیچ دانشی وارد بازارهای مالی همچون بورس شوید و معاملاتی داشته باشید. شاید در این معاملات موفقیت‌های کوتاه مدتی هم برای شما رقم بخورد اما قطعاً در دراز مدت ضرر خواهید کرد. به هر ترتیب اگر می‌خواهید طبق پیشنهاد ما عمل کنید و در دوره‌های آموزشی دسنترالند شرکت داشته باشید موسسات مالی معتبری در کشورمان همچون آرادفین هستند که می‌توانید از آنها در این زمینه کمک بگیرید.

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *