مزایا و معایب معاملات الگوریتمی + مقایسه با معاملات دستی

معاملات الگوریتمی یا الگوتریدینگ، دانشی مدرن است که توانسته است در سال های اخیر، طرفداران زیادی را در سراسر دنیا پیدا کند. به طوری که امروزه حدود 80 درصد معاملات در سطح دنیا توسط معاملات الگوریتمی انجام می شود.

اگر تاکنون، این مفهوم به گوشتان خورده است، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که بدانید، مزایا و معایت معاملات الگوریتمی، چه چیز هایی هستند.

بدون شک می توان گفت، این مقاله کامل ترین موارد را در خود جای داده است و شما بعد از خواندن این مقاله، نیازی به خواندن منابع دیگر ندارید.

پس پیشنهاد می شود حتما تا انتها همراه ما باشید، که قرار است نکات بسیار مهمی را در مورد مزیت ها و معایب معاملات الگوریتمی فرا بگیرید، که افراد دیگر از آن ها بی اطلاع هستند. همچنین مواردی را که در این مقاله پیدا می کنید، می تواند سرمایه گذاری و معامله گری شما را دگرگون کند.

ابتدا در مورد  مزیت های معاملات الگوریتمی یا الگوتریدینگ صحبت خواهیم کرد و سپس در مورد معایب معاملات الگوریتمی.

 

مزایای معاملات الگوریتمی

1 – شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین مزیت های الگوتریدینگ، حذف انسان ها از معامله گری است. اگر تاکنون در بازار های مالی فعالیت کرده باشید، متوجه شده اید که معامله گری می تواند یکی از پر استرس ترین و طاقت فرسا ترین شغل دنیا باشد. احساسات ما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و یا حتی زندگی ما را مختل کند.

پس می توان گفت که به کمک الگوتریدینگ دیگر قرار نیست ساعت ها پای نمودار بشینیم و به معامله کردن بپردازیم. زیرا قرار است یک ربات معامله گر، به جای ما معامله کند.

بیشتر بخوانید:   معاملات الگوریتمی برای سرمایه گذاران خرد و بزرگان بازار

2 – دومین مزیت معاملات الگوریتمی، دقت بالا، هنگام معامله کردن و پیدا کردن استراتژی معاملاتی سودده است. انسان ها همواره در حال خطا کردن هستند، به خصوص زمانی که مدت هاست پای نمودارها بوده اند و خسته شده اند(کاملا طبیعی است).

به کمک معامله الگوریتمی، می توانید به صورت 24 ساعته معامله کنید. بدون این که ذره ای خسته و دچار اشتباه شوید. همچنین دیگر قرار نیست این خستگی معاملات شما را تحت تاثیر قرار دهد و سرمایه شما را به خطر بیندازد.

3 – یکی از مهم ترین مزایای الگوتریدینگ، پیدا کردن استراتژی های معاملاتی سودده است. می توان گفت پیدا کردن یک استراتژی که بتواند در بازار های مالی سود آور باشد، سخت ترین کار دنیا است و همچنین می تواند مهم ترین چالش در سرمایه گذاری و معامله گری باشد.

الگوتریدینگ، می تواند این کار را با بالا ترین دقت ممکن و در سریع ترین زمان برای شما انجام دهد.

اگر شما اطمینان کامل داشته باشید که یک سیستم معاملاتی سودآور دارید، دیگر به چه چیزی نیاز دارید؟ قرار است به کمک آن ثروت زیادی را نصیب خود کنید!!!

4 – یکی از مزیت های قدرتمند معاملات الگوریتمی، این است که به شما این امکان را می دهد، که تمام ابزارهای معامله گری، اندیکاتور ها و توابع ریاضی را، با سرعت و دقت بالایی، با هم ترکیب کنید و به سیستم های معاملاتی دست پیدا کنید که هیچ کس در دنیا از وجود آن ها خبر ندارد!!!

5 – معاملات الگوریتمی، این امکان را به شما می دهد که استراتژی خود را در گذشته های دور، برای مثال در 30 سال گذشته، بررسی کنید و رفتار سیستم معاملاتی خود به خوبی آنالیز کنید.

بیشتر بخوانید:   ربات و پورتفو ربات چه تفاوت هایی با هم دارند؟

 

معایب معاملات الگوریتمی

حال نوبت به معایب معاملات الگوریتمی می رسد.

شاید با خودتان بگویید با وجود این همه مزایای معاملات الگوریتمی، مگر می شود معایبی هم داشته باشد؟

پاسخ : قطعا مزیت های آن بسیار بیشتر از معایب آن است!!!

ولی خالی از لطف نیست، که در مورد معایب الگوتریدینگ هم اطلاعاتی داشته باشیم، تا دانش خود را در این زمینه تکمیل کنیم.

1 – شاید یکی از  معایب معاملات الگوریتمی، این باشد که نیاز به دانش بالایی دارد. بدیهی است که این همه مزیت، قرار نیست به این سادگی ها بدست آید. اگر این طور بود، قطعا افراد زیادی در سراسر دنیا معاملات سنتی را کنار می گذاشتند.

2 – الگوتریدینگ، یک دانش به خصوص نیست که به دانشگاه بروید و آن را به سادگی را بگیرید. می توان گفت معاملات الگوریتمی، ترکیبی از چندین علم است که باید همه ی آن ها را به صورت همزمان به کار گیرید.

3 – یکی از معایب الگوتریدینگ این است که نیاز به دانش کامل برنامه نویسی است و خب همانطور که می دانیم مهارت برنامه نویسی، یکی از زمینه های تخصصی است که افراد زیادی در آن مهارت ندارند!

4 – اگر کوچک ترین اشتباهاتی را در پیاده سازی و توسعه معاملات الگوریتمی مرتکب شوید، مطمئن باشید قرار است تمام پول خود را از دست بدهید. زیرا یک اکسپرت معامله گر، هیچ احساسی، نسبت به پول شما ندارد و سود یا زیان شما برایش هیچ تفاوتی ندارد. پس اگر مشکلاتی وجود داشته داشته باشد، از این که تمام پول شما را از دست می دهد ذره ای ناراحت نمی شود!!!

بیشتر بخوانید:   آنالیز نتایج بک تست - قسمت اول

 

سخن آخر

گروه مالی آرادفین، ادعا دارد که شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی و ربات های معامله گر، در ایران است و سرمایه گذاری های زیادی را در این زمینه انجام داده است. همچنین تخصص بالایی در این حوزه پیدا کرده است که این اطمینان را دارد، به زودی در سطح دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

اگر سوالی در این زمینه دارید خوشحال می شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *