چگونه می توانم اندیکاتور های خوب را پیدا کنم؟ – معرفی اندیکاتور اختصاصی

احتمالا اندیکاتور های اختصاصی زیادی را در آرادفین دیده اید و قبل از خرید اندیکاتور، با خودتان گفته اید همانطور که در مقاله ی ” چگونه می توانم ربات های معامله گر سودآور را شناسایی کنم؟ ”  ، راهنمایی هایی قبل از خرید ربات فارکس ارائه شد، آیا در مورد اندیکاتور هم نکاتی وجود دارد که قبل از خرید به آن ها توجه کنیم؟

در این مقاله قصد داریم صرفا راهنمایی هایی را در رابطه با خرید اندیکاتور های اختصاصی، از گروه مالی آرادفین و یا از سایت های دیگر به شما ارائه دهیم .

بحث در مورد کلیت اندیکاتور ها و نحوه ی کارکرد آن ها در این مقاله نمی گنجد.

 

مقدمه

اندیکاتور ها یکی از ابزار های کاربردی در معامله گری است، که تقربیا می توان گفت تمامی معامله‌گران از این ابزار کمکی، کم و بیش، از آن ها استفاده کرده اند.

گروه مالی آرادفین، جامع ترین بستری در ایران است که در آن می توانید انواع اندیکاتور های جدید و پیشرفته ای که توسط متخصصان آرادفین، طراحی و توسعه داده شده اند، را پیدا کنید و با خرید اندیکاتور، از آن ها بهره ببرید، و حتی سیستم معاملاتی خود را بهبود ببخشید. همچنین می توانید با اندیکاتور های دیگر ترکیب کنید و استراتژی های جدید و مدرن تری را بسازید.

انواع اندیکاتور حرفه ای، اعم از اندیکاتور خرید و فروش، اندیکاتور فارکس و حتی بهترین اندیکاتور فارکس را می توانید در سایت گروه مالی آرادفین، پیدا کنید.

 

تحلیل و آنالیز اندیکاتور های اختصاصی

با توجه به این که در رابطه با اندیکاتور ها ، امکان بک تست گیری از آن ها وجود ندارد پس توصیه می شود قبل از خرید اندیکاتور ها به نکات زیر حتما توجه کنید:

بیشتر بخوانید:   رد ادعاهای بی اساس در بازار های مالی

1 – ابتدا چک کنید که کاربرد کلی اندیکاتور به چه صورتی است؟

به عنوان مثال:

  • آیا در جهت شناسایی نقاط بازگشتی استفاده می شود؟ (مانند نقاط اشباع خرید و فروش و )
  • آیا قدرت یا شکل گیری روند را به ما نشان می دهد؟(مانند Macd , ichimoko و …..)
  • آیا صرفا علائمی از بازار را به ما نشان می دهد؟(مانند ATR که میزان نوسانات بازار را نشان می دهد)

که با توجه به ویژگی مورد نظر و کاربرد هایی که از اندیکاتور نیاز  و یا حتی انتظار دارید ، اندیکاتور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2 – حتما عکس های سیگنال های اندیکاتور، را بررسی کنید که درصد موفقیت آن اندیکاتور، به چه صورت است.

3 – چک کنید که تا جای ممکن، عکس های سیگنال های اندیکاتور، از نظر بازه زمانی، به هم نزدیک باشند و متخصصان صرفا از جاهایی که اندیکاتور، سیگنال درست داده است، عکس نگرفته باشند. به عنوان مثال، فاصله ی زمانی سیگنال های اندیکاتور یک سال نباشد، به طوری که تمام سیگنال های ضررده را به شما نشان نداده باشد.

4 – حتما بازه ی زمانی که متخصص از اندیکاتور، سیگنال  گرفته است را بررسی کنید که:

  • حداقل دارای یک بازه ی کافی باشد
  • تعداد سیگنال های کافی داشته باشد

که این تا حدودی بستگی به تایم فریم سیگنال گرفتن متخصص دارد. برای مثال، پیشنهاد آرادفین، بازه‌ی یک ماه،برای تایم فریم 1 ساعت(H1) و یا تعداد 15 سیگنال قبلی کافی و مناسب است و طبیعتا اگر بیشتر باشد بهتر هم می باشد. برای بقیه ی تایم فریم ها می توانید به صورت حدودی، طبق نسبت گفته شده عمل کنید.

بیشتر بخوانید:   معاملات الگوریتمی در مقابل معاملات دستی | کدام یک بهتر است؟

نکته : فیلم هایی که همراه اندیکاتور ها، توسط شرکت آرادفین، ارائه می شود، به شما  امکان بررسی بیشتر نکات بالا را، به صورت دقیق تر می دهد، که یکی از قابلیت های خوب این شرکت است که آرادفین، در اختیار شما می گذارد. گروه مالی آرادفین قصد دارد، جامع ترین آموزش ها را در اختیار شما می گذارد که بتوانید دید بهتری نسبت به عملکرد اندیکاتور پیدا کنید.

5 – قبل از خرید اندیکاتور، حتما اندیکاتور دارای تنظیمات باشد، به طوری که بتوانید خودتان اندیکاتور را، به شیوه ی معاملاتی خود بهینه سازی کنید.

همچنین به توصیه های متخصصان گروه مالی آرادفین، درباره ی تنظیمات پیشنهادی اندیکاتور ها، اهمیت بدهید.

 

سخن آخر

پس حتما پیشنهاد می شود قبل از این که قصد داشتید از هر جایی اعم از آرادفین، سایت های ایرانی یا حتی سایت های خارجی، اندیکاتور های اختصاصی خریداری کنید، حتما نکات گفته شده را بررسی کنید.

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *