دوج کوین چیست؟ | آشنایی با رمز ارز DOGE و ویژگی های آن

ارزش دوج کوین

دوج کوین چگونه است؟

دوج کوین نوعی ارز دیجیتال منبع باز و همتا به همتا است که پس از ایجاد بیت کوین به عنوان تقلیدی از آن طراحی شد. در ابتدای طراحی دوج بسیاری از فعالان دنیای دیجیتال آن را به عنوان یک شوخی ساده برای علاقه‌مندان به کریپتو قلمداد می‌کردند. با این وجود این ارز دیجیتال به سرعت توانست پیشرفت کند و توسط برخی افراد مورد استفاده قرار گیرد. لوگوی برند Dogecoin بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب آن زمان که سگ شیبو بوده طراحی شده است. این ارز دیجیتال در دسامبر ۲۰۱۳ ایجاد گردیده و بر اساس فناوری پایه سایر ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین و لایت کوین ساخته شد. با این وجود دوج ویژگی‌های جذابی همچون سرعت دسترسی بیشتر و تراکنش‌های مقرون به صرفه‌تر را ارائه کرد. از طرفی باید به این نکته توجه داشت که این ارز دیجیتال از یک جامعه قوی به عنوان پشتیبان بهره می‌برد که آن را ارتش دوج می‌شناسند. در سال ۲۰۲۱ Dogecoin نهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار از نظر ارزش بوده است.

 

بررسی مهمترین ویژگی‌های Dogecoin

دوچ کوین به عنوان یک ارز دیجیتال معروف دارای ویژگی‌های جالبی می‌باشد که برای شناخت بیشتر آن لازم است این ویژگی‌ها را بررسی نماییم. مهمترین ویژگی‌های دوج را در ادامه خدمت شما بیان خواهیم کرد:

  • فاقد ماکسیموم عرضه:یکی از ویژگی‌های مهم Dogecoin این است که برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین حداکثر عرضه را ندارد. ماینرهای این ارز دیجیتال در هر بلوک حدود ۱۰۰۰ دوج استخراج می‌کنند و هر بلاک آن در یک دقیقه ایجاد می‌گردد. در واقع روزانه باید 14400400 دوج استخراج شود و سپس به بازار تزریق شده یا در کیف پول ماینرها ذخیره گردد.
  • غیر متمرکز: تمرکز زدایی یکی از مهمترین ویژگی‌های تقریباً تمام ارزهای دیجیتال در جهان می‌باشد. در واقع این ویژگی کمک می‌کند که امنیت و مدیریت ارزهای دیجیتال در اختیار تمام کاربران آنها در سراسر جهان باشد.تمرکززدایی یک ارز دیجیتال مانند Dogecoin براساس تعداد گره‌ موجود در شبکه و نحوه توزیع آن بوسیله ماینر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. طبق آخرین تحقیقات Dogecoin دارای ۱۰۹۰ گره است که این رقم را می‌توانیم با ۱۰ هزار گره بیت کوین در ۹۷ کشور مقایسه کنیم. متاسفانه این ویژگی سبب می‌شود تا Dogecoin مستعد حمله ۵۱ درصدی باشد.
  • مالکیت: آمارها نشان می‌دهد که اکثر کیف پول‌های Dogecoin شامل مقادیر زیادی دوج در گردش هستند که این موضوع می‌تواند یک خطر بزرگ برای بازار آنها باشد. تعداد دارندگان کم می‌تواند تاثیر منفی بر نوسانات قیمت و نقدینگی بازار داشته باشد. از نظر مالکیت این ارز دیجیتال شرایط کاملاً متفاوتی با بیت کوین دارد. دارایی‌های مربوط به بیت کوین بین کیف پول‌های متنوعی که در بازار برای آن وجود دارد تقریباً به طور متعادل‌تری توزیع شده‌اند.

 

ارز دیجیتال دوج کوین

 

دوج کوین چگونه کار می‌‍‌کند؟

ارز دیجیتال دوج کوین بر روی فناوری بلاک چین اجرا می‌شود. البته این چیز عجیبی نیست چرا که تقریباً تمام ارزهای دیجیتال بر روی این فناوری اجرا می‌گردند. فناوری بلاک چین از دفتر کل دیجیتال توزیع شده و ایمن استفاده می‌کند و تمام تراکنش‌ها را در شبکه خود ذخیره می‌نماید. نکته دیگری که در مورد شبکه این ارز دیجیتال باید به آن اشاره کنیم رمزنگاری برای ایمن سازی تمام تراکنش‌ها توسط آن است. مورد دیگری که باید به آن بپردازیم فرایندی است که برای استخراج Dogecoin مورد استفاده قرار می‌گیرد. استخراج این ارز دیجیتال با استفاده از روش اثبات کار انجام می‌شود. یعنی ماینرها باید از طریق کامپیوترهای خود معادلات پیچیده ریاضی را جهت پردازش و ثبت تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین حل کنند. ماینرها برای عملیات‌هایی که انجام می‌دهند دو پاداش می‌گیرند و می‌توانند از طریق معامله آن کسب سود داشته باشند.

بیشتر بخوانید:   بیت کوین چیست؟ صفر تا صد بیت کوین به زبان ساده

 

آینده دوج کوین

 

چرا Dogecoin منحصر به فرد است؟

دوج کوین با تمام شباهت و تفاوت‌هایی که با بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال دارد از هم منحصر به فرد عمل می‌کند. مهم‌ترین ویژگی که باعث می‌شود Dogecoin را منحصر به فرد بدانیم رویکرد بازاریابی آن می‌باشد. دوج به عنوان یک ارز اینترنتی سرگرم کننده و دوستانه شناخته می‌شود. همانگونه که قبلاً هم گفتیم در سال ۲۰۲۳ و زمانی که برای اولین بار این ارز دیجیتال در جهان معرفی شد بسیاری آن را یک سکه شوخی می‌دانستند. هر چند همین موضوع کمک کرد تا دوج بتواند میلیون‌ها دنبال کننده را فقط در ماه اول انتشار خود جمع آوری نماید. برخلاف بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال که سعی می‌کنند خود را جاه طلبانه و پیشگامانه ارائه کنند، Dogecoin رویکرد بسیار معمولی‌تری را پذیرفته است. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند Dogecoin برای استفاده جهت انجام پرداخت‌های خرد و ایده‌آل کاربران رسانه‌های اجتماعی، سازندگان محتوا و فروشندگان گزینه جذاب‌تری نسبت به بیت کوین و لایت کوین محسوب می‌شود.

 

رمز ارز دوج کوین

 

ارزش دوج کوین به چه چیزی وابسته است؟

نه تنها دوج کوین بلکه تمام ارزهای دیجیتال بر اساس عرضه و تقاضا تعیین ارزش می‌شوند. در حقیقت ارزش این ارز دیجیتال به جامعه قوی و قدرتمندی که از پروژه آن حمایت می‌کنند وابسته است. با توجه به رویکرد منحصر به فردی که DOGE به عنوان یک ارز رمزنگاری شده جهت انجام پرداخت‌های مبتنی بر اینترنت در پیش گرفته است قطعاً این جامعه روز به روز گسترده‌تر می‌گردد. البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که برخی اتفاقات یا اظهار نظر اشخاص معتبر می‌تواند روی ارزش این ارز دیجیتال تاثیر جدی داشته باشد. قطعاً هیچ کدام از فعالان دنیای کریپتوکارنسی فراموش نکرده‌اند زمانی که ایلان ماسک در توییت خود Dogecoin را به عنوان یک ارز دیجیتال جالب معرفی کرد قیمت آن ظرف مدت کوتاهی سر به فلک کشید. از طرفی این ارز دیجیتال هم مانند دیگر ارزهای موجود در بازار قطعاً از نظر ارزش به بیت کوین وابسته است. بیت کوین به عنوان مسلط‌ترین ارز دیجیتال بازار شناخته می‌شود و تاثیر جدی بر ارزش دیگر رمز ارزها می‌گذارد.

 

ارزش دوج کوین

 

در حاضر چه تعداد Dogecoin در جهان موجود است؟

زمانی که عرضه دوج کوین در جهان آغاز شد محدودیتی برای انجام این کار وجود داشت. در واقع مجموع عرضه Dogecoin در حد ۱۰۰ میلیارد پیش بینی شده بود. با این وجود توسعه دهندگان این ارز دیجیتال پس از انتشار اولیه آن تصمیم به تغییر سیاست پولی گرفتند و محدودیت را حذف کردند. ظرف مدت کوتاهی یک عرضه بی‌نهایت برای DOGE در جهان رقم خورد. بر همین اساس تخمین زده می‌شود که عرضه در گردش این رمز ارز در سال‌های آینده بیشتر هم شود. مطابق پیش‌بینی‌ها احتمالاً در طول ۲۶ سال تعداد دوج‌های موجود در جهان دو برابر گردد. البته این چیز عجیبی نیست چون هیچگونه محدودیت سختی در برابر این عرضه وجود ندارد. برای ایجاد هر بلوک این ارز دیجیتال فقط یک دقیقه زمان نیاز است و پاداش استخراج ۱۰ هزار دوج می‌باشد.

بیشتر بخوانید:   ۵ آلت کوین هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری در سال 2024

 

دوج کوین چیست

 

چگونه دوج کوین خریداری کنیم؟

برای اینکه فرایند خرید دوج کوین را بهتر درک کنید آن را در چند مرحله خدمت شما توضیح خواهیم داد. مراحلی که برای خرید این ارز دیجیتال باید پشت سر بگذارید به صورت زیر هستند:

  • در گام اول برای خریدDogecoin شما باید یک صرافی معتبر انتخاب کنید. پارامترهای گوناگونی باید در انتخاب این صرافی در نظر بگیرید و تقریباً با چالش جذابی مواجه خواهید شد. سعی کنید به تبلیغاتی که صرافی‌ها دارند توجهی نداشته باشید و بر اساس معیارهای منطقی بهترین گزینه را انتخاب کنید.
  • پس از اینکه صرافی مورد نظر خودتان را انتخاب کردید باید در آن یک حساب کاربری ایجاد نمایید. ایجاد حساب کاربری فرایند چندان سختی ندارد وبرای این کار فقط لازم است چند اطلاعات مهم را در سایت صرافی وارد کنید.
  • پس از اینکه حساب کاربری مورد نظر خودتان را ایجاد کردید وقت آن می‌رسد که به سراغ خرید ارزهای دیجیتال بروید. طبیعتاً برای خرید دوج کوین باید سرمایه داشته باشید.البته این سرمایه را باید در حساب کاربری خودتان از قبل شارژ کرده باشید. وقتی کیف پول خود را شارژ کنید آنگاه می‌توانید برای خرید Dogecoin اقدام کنید.
  • مهمترین چیزی که در خرید این ارز دیجیتال نباید فراموش کنید داشتن استراتژی است. Dogecoinهمه جا وجود دارد و هر کسی می‌تواند آن را خریداری کند اما تنها درصد کمی از افراد با خرید این ارز دیجیتال کسب سود می‌کنند. اگر می‌خواهید جزء افرادی باشید که از خرید این ارز دیجیتال کسب سود دارند باید با استراتژی وارد دنیای کریپتوکارنسی شوید.

 

دوج کوین

 

آیا شبکه دوج کوین امنیت دارد؟

طبیعتاً وقتی انسان می‌خواهد وارد یک بازار مالی جدید شود و دارایی مدرنی را معامله کند باید امنیت شبکه آن را بررسی نماید. امنیت دوج کوین وابستگی شدیدی به استخراج کنندگان خود دارد. این شبکه از قوانین PoW پیروی می‌کند. این قوانین از طریق گره‌های کامل اجرا می‌شوند و ماینرها باید بر اساس قدرت محاسباتی جهت به دست آوردن سکه‌های جدید معادلات ریاضی را حل کنند. همانگونه که قبلاً گفتیم با حل یک معادله ماینر می‌تواند ۱۰ هزار دوج پاداش بگیرد. زمانی که یک بلوک جدید توسط هر ماینر ایجاد شود تراکنش‌های آن تایید و به طور دائم ثبت می‌شوند. در واقع تمام امنیت این شبکه وابسته به تراکنش‌هایی است که توسط ماینرها انجام می‌شوند. البته این موضوع قطعاً اتفاق جالبی نیست و افرادی که در زمینه توسعه Dogecoin ها فعالیت می‌کنند باید برای بهبود وضعیت امنیتی آن برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

 

شبکه دوج کوین

 

کدام کیف پول Dogecoin را انتخاب کنیم؟

برای اینکه دوج کوین خریداری یا استخراج شده خودتان را ذخیره سازی کنید به یک کیف پول نیاز خواهید داشت. اینکه کدام کیف پول را برای این منظور برگزینید بستگی به مقدار دارایی شما و کاری که قصد انجام آن را دارید خواهد داشت. کیف پول‌های سخت‌افزاری همچون Ledger یا Trezor به عنوان کیف پول‌های سرد در جهان معروف شده‌اند. این کیف پول‌ها امن‌ترین روش برای ذخیره‌سازی دارایی‌های دیجیتالی محسوب می‌شوند. با این وجود آنها معمولاً گران هستند و کارایی پیچیده‌ای برای کاربران خواهند داشت. طبیعتاً افرادی که می‌خواهند مقدار زیادی دوج ذخیره سازی کنند باید به سراغ این کیف پول‌ها بروند.

بیشتر بخوانید:   ارز دیجیتال مونرو چیست؟ | آشنایی کامل با ارز Monero یا XMR

برای افرادی که مقادیر زیادی از این ارز دیجیتال را ذخیره سازی نمی‌کنند و معمولاً آنها را سریع می‌فروشند استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری پیشنهاد می‌شود. کیف پول‌های نرم را می‌توان در تلفن هوشمند یا رایانه شخصی دانلود کرده و از آن استفاده کرد. کیف پول‌های دیگری که وجود دارند تحت عنوان کیف پول داغ شناخته می‌شوند و می‌توان از طریق مرورگر وب به آنها دسترسی پیدا کرد. این کیف پول‌ها توسط صرافی‌های آنلاین معرفی می‌شوند و نسبت به گزینه‌های دیگر امنیت کمتری دارند. استفاده از این دسته به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند معاملات مکرر انجام دهند و معمولاً مقادیر زیادی دوج ذخیره سازی نمی‌کنند.

 

آینده دوج کوین چگونه پیش بینی می‌شود؟

پیش بینی آینده دوج کوین کار آسانی نیست. در واقع پیش بینی آینده برای هر چیزی کار سختی محسوب می‌شود چرا که ما در زمان حال زندگی می‌کنیم و معمولاً تصوراتمان از آینده غلط از آب در می‌آیند. با این وجود برای اینکه تحلیلی در مورد آینده این ارز دیجیتال داشته باشیم باید به شرایط فعلی آن نگاه کنیم. در حالی که Dogecoin  طراحی تقلیدی از ارزهای دیجیتال داشته اما ارزش بازار قابل توجهی را در حال حاضر به خود اختصاص داده و کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. نکته جالب این است که این پروژه در ابتدا بیشتر چیزی شبیه به یک شوخی بوده اما در حال حاضر یکی از رمز ارزهای موثر در بازار کریپتوکارنسی می‌باشد. همه ما باید این نکته را بدانیم که اقتصاد دیجیتالی که فعلاً وجود دارد تنها ماکتی از آن چیزی است که قرار است در آینده رخ دهد. برخی کارشناسان عقیده دارند دوج کوین‌ها در آینده این اقتصاد نقش بزرگتری خواهند داشت.

 

چگونه معاملات دوج کوین را آموزش ببینیم؟

شرکت در معاملات دوج کوین با هر سطح دانشی امکان‌پذیر است اما برای کسب سود از آن باید با فضای این ارز دیجیتال به صورت تخصصی آشنا شوید. نکاتی که ما خدمت شما بیان کردیم فقط معرفی این رمز ارز بوده و برای اینکه بخواهید از آن کسب سود داشته باشید باید در دوره‌های آموزشی مرتبط با دوج شرکت کنید. البته طبیعتاً هر دوره آموزشی هم نمی‌تواند کارایی خوبی برای شما داشته باشد و باید به سراغ دوره‌های با کیفیت و دارای بازدهی بالا بروید.

شما باید دوره‌هایی را انتخاب کنید که هم از نظر کیفیت سطح بالایی داشته و هم از نظر قیمت مناسب باشند. آموزشگاه‌های مختلفی در سطح کشور این دوره‌ها را برگزار می‌کند که البته برخی از آنها قابل اعتماد نیستند. بهتر است برای شرکت در دوره‌های ارز دیجیتال به موسسات مالی همچون آرادفین که با سابقه هستند اعتماد کنید. چنین موسساتی از بهترین اساتید و ابزار برای آموزش کریپتوکارنسی استفاده می‌کنند. دوره‌های این موسسات بر اساس استانداردهای جهانی طراحی شده و معمولاً بیشترین بازدهی را دارند.

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *