مفهوم بالانس در فارکس (Balance) + کاربرد آن

موجودی حساب فارکس یا بالانس - آرادفین

برای شروع معاملات فارکس، لازم است یک حساب کاربری در یک کارگزار یا بروکر فارکس ایجاد کنید. این کار مانند افتتاح یک حساب بانکی است. مشابه افتتاح حساب بانکی، پس از تایید حساب شما توسط بروکر و تکمیل مراحل تایید، می توانید اقدام به واریز وجه به حساب کنید. این مبلغی که در حساب معاملاتی فارکس خود می ریزید، نشان دهنده مفهوم بالانس در فارکس (Balance) یا موجودی حساب فارکس است و نشان دهنده آمادگی شما برای شروع معامله است. با این حال، این نکته ضروری را باید در نظر داشته باشید که مقدار بالانس یا موجودی حساب شما، باید حساب شده و بر اساس مفاهیم ریسک باشد.

در دوره فارکس آرادفین که به صورت جامع به تمامی موارد ضروری برای موفقیت در این بازار پرداخته شده است و همه ی ابزار های لازم را در اختیار شما قرار می دهد، به طور کامل در مورد میزان بالانس حساب شده برای شروع صحبت شده است که می توانید با خیال راحت و آگاهانه این کار را انجام دهید!

 

موجودی حساب فارکس یا بالانس به چه معناست؟

موجودی حساب فارکس، به مقدار خاصی از پول، که در هنگام شروع سرمایه گذاری در فارکس وارد حساب معاملاتی خود می کنید، اشاره دارد. بالانس، نشان دهنده سرمایه موجود برای سرمایه گذاری و معامله گری شما است. به عنوان مثال، اگر 1000 دلار به حساب خود واریز کنید، بالانس یا موجودی حساب شما 1000 دلار خواهد بود. در اصل، بالانس نشان دهنده وجوهی است که برای اهداف سرمایه گذاری خود دارید.

 

نکات مهم درباره تغییر موجودی حساب شما

 

بیشتر بخوانید:   مفهوم کمیسیون در فارکس - مزایا و کاربرد کمیسیون

تغییر موجودی حساب یا بالانس - آرادفین

 

مهم است که توجه داشته باشید که موجودی حساب شما، بدون تغییر باقی می ماند تا زمانی که یک موقعیت را ببندید یا اقدامات خاصی را انجام دهید که بر آن تأثیر می گذارد. بالانس شما فقط در سه حالت زیر تغییر می کند:

  1. واریز اضافی به حساب خود.
  2. بستن یک موقعیت.
  3. نگه داشتن یک موقعیت یک در نیمه شبه، که ممکن است منجر به اعمال هزینه های معاملاتی شود.

 

از آنجایی که ما بر روی معاملات مارجین تمرکز می کنیم، مهم است که به طور خلاصه به مفهوم سوآپ اشاره کنیم زیرا به بحث ترازها مربوط می شود. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که مبادلات مستقیماً به این موضوع مرتبط نیستند.

 

مشاهده بالانس در متاتریدر

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بالانس، در پنجره Terminal متاتریدر در پایین صفحه، در تب Trade قرار دارد که می توانید موجودی حساب خود را مشاهده کنید.

بالانس در فارکس - موجودی حساب فارکس - آرادفین

گاهی مواقع ممکن است پنجره Terminal، به صورت پیش فرض وجود نداشته باشد. برای ظاهر شدن این پنجره می توانید از دکمه میانبر CTRL + T استفاده کنید تا پنجره Terminal باز شود. سپس به تب Trade بروید و موجودی حساب خود را مشاهده کنید.

 

 

مطلع شدن از پست های جدید

می‌خواهم اولین نفری باشم که از پست‌هایی که در آرادفین منتشر می‌شود، آگاه شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *